WARSZTATY HISTORYCZNE O HOLOKAUŚCIE

Konkurs na najlepszy plakat – czyli I Powiatowy Sejmik Historyczny w ZSA-T. 27 styczeń jest Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ku pamięci Tych, którzy zginęli, i ku przestrodze dla żyjących, w tym dniu podejmowane są różne inicjatywy. W Zespole Szkół Agro-Technicznych w ramach obchodów Dnia Pamięci zorganizowany został I Powiatowy Sejmik Historyczny „Holokaust na ziemiach polskich podczas II wojny światowej”. W Imprezie udział wzięli uczniowie z klas III gimnazjów naszego powiatu. Zespoły przygotowane przez swoich nauczycieli-opiekunów zaprezentowali krótkie wystąpienia oraz materiały na temat jednego z wybranych obozów koncentracyjnych. Atrakcją Sejmiku był film nakręcony przez uczniów z Gimnazjum w Ostrowie dotyczący obozu koncentracyjnego w Majdanku.

Podczas Sejmiku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na plakat pt. „Jeden dzień z życia w obozie…” Uczniowie przy tworzeniu plakatów wykazali się wielką pomysłowością, wrażliwością oraz dużymi umiejętnościami w doborze środków i technik wykonania. Oto wyniki:

  • Miejsce I – Gimnazjum z Ostrowa
  • Miejsce II – Gimnazjum z Gnojnicy Woli
  • Miejsce III – Gimnazjum Nr 1 w Ropczycach

Wyróżnienie

  • Gimnazjum Nr 4 w Ropczycach
  • Gimnazjum w Lubzinie

Organizatorem I Powiatowego Sejmiku Historycznego jest Agnieszka Kasprzyk – nauczyciel historii, która w przy pomocy filmów, zdjęć i wspomnień starała się przybliżyć uczestnikom trudny temat Holokaustu. Organizator bardzo serdecznie dziękuje wszystkim gimnazjalistom oraz ich Opiekunom za przybycie i zaangażowanie, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych edycjach, które poświęcone będą równie ciekawym wydarzeniom historii XX wieku.

ZDJĘCIA LINK

Agnieszka Kasprzyk