wycieczki

ARCHITEKCI KRAJOBRAZU W MIEJSCU PIASTOWYM

11 czerwca 2018r. uczniowie klasy I i II Technikum architektury krajobrazu uczestniczyli w ostatniej już w tym roku szkolnym wycieczce zawodowej. Był to już czwarty nasz wyjazd, w ramach zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu przedmiotów zawodowych architektury krajobrazu. W ramach tej wycieczki odwiedziliśmy szkółkę roślin ozdobnych w Miejscu Piastowym, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje produkcja polowa i pod osłonami drzew i krzewów ozdobnych. Zobaczyliśmy również ważne dla nas systemy nawadniania roślin, nawożenia i ochrony.

WIOSENNE SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Dnia 8 czerwca (w piątek) br. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wiosennym Spotkaniu Szkolnych Kół Caritas, które odbyło się w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. W wydarzeniu uczestniczyli goście z Caritas Polska z Warszawy. Opowiedzieli o spotkaniu z papieżem Franciszkiem, który poświęcił busa Mobilnej Ambasady Niepodległej. Podzielili się też radością z faktu, że na europejskim spotkaniu to Polska szczyciła się największą liczbą młodych wolontariuszy Caritas.

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W czwartek i piątek młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami miała okazje podziwiać piękno naszych Tatr. Byliśmy nad Morskim Okiem, duża część grupy wyszła nad Czarny Staw. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku. Drugiego dnia ze względu na nie sprzyjające warunki pogodowe trasa była krótsza. Mimo to weszliśmy do Doliny Kościeliska, a nieliczni śmiałkowie przeszli przez Jaskinie Mylną. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy w piątek do domu. Taka wycieczka to naprawdę dobry pomysł aby zakończyć rok trudu i pracy szkolnej.

BYLIŚMY W ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH

11 maja 2018r. uczniowie  klasy 1 Technikum Architektury Krajobrazu  razem z panią Haliną Wiktor wybrali się do Bolestraszyc.  Wycieczkę rozpoczęliśmy od arboretum, gdzie mogliśmy podziwiać  ogród sensualny oraz zwiedzić muzeum przyrodnicze. Po ogrodzie oprowadzała nas bardzo sympatyczna i kompetentna pani przewodnik, która przybliżyła nam nie tylko  historię założenia ogrodu oraz  w ciekawy sposób opowiadała nam o roślinach tj. kwiatach, krzewach i drzewach. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć i poznać wiele ciekawych dla nas roślin. Była to dla nas świetna lekcja Roślin ozdobnych.

ARCHITEKCI KRAJOBRAZU W KIELCACH

Dnia 20 kwietnia 2018r.  klasa I i II TAK wraz  z opiekunami - panią Haliną Wiktor oraz panem Romanem Feretem uczestniczyli w wycieczce zawodowej na Targi Ogrodnicze do Kielc. Mogliśmy tam podziwiać piękne rośliny kwitnące, drzewa i krzewy ozdobne oraz wystawę drzewek Bonsai. Wszyscy pełni zapału oglądaliśmy i podziwialiśmy  poszczególne stoiska. Każdy z nas miał również możliwość zakupu ciekawych okazów roślin i cebulek kwiatowych. Wiele firm prezentowało swoje produkty i zachęcało do kupna. Dzień był pełen wrażeń i minął bardzo szybko, na pewno za rok wybierzemy się tam jeszcze raz.

WYJAZD DO ZAKŁADU KARNEGO

W dniu 28 lutego 2018 r. uczniowie klasy II TIa wraz z panią wicedyrektor Lucyną Kędzior, panią pedagog Sylwią Majka-Białorudzką i wychowawcą Moniką Konieczny odwiedzili Zakład Karny w Rzeszowie. Celem wycieczki było między innymi poznanie organizacji pracy Służb Więziennych, specyfiki funkcjonowania zakładu karnego typu zamkniętego oraz metod stosowanych w resocjalizacji osadzonych.

UCZESTNICZYLIŚMY W DNIU OTWARTYM WSIIZ W RZESZOWIE

22 lutego 2018 roku klasa III TŻ jako klasa patronacka WSIiZ wraz z opiekunami: M. Charchut i H. Wiktor wzięła udział w Dniu Otwartym WSIiZ w kampusie uczelni w Kielnarowej.

Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z  aktualna ofertą dydaktyczną uczelni. Szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielali wykładowcy, studenci oraz absolwenci.

ARCHITEKCI KRAJOBRAZU W ZASOWIE

W dniu 27 października 2017 r. wszystkie klasy kierunku Technik Architektury Krajobrazu, pod opieką p. Ewy Tomaki i p. Haliny Wiktor pojechały na wycieczkę. Nie była to zwykła wycieczka, gdyż miejscem naszego pobytu była Szkółka Drzewek Owocowych, Krzewów i Podkładek Wawrzonek Bogusław. Szkółka ta znajduje się w Zasowie, nieopodal Dębicy. Wyjechaliśmy o godz. 8.30. Kiedy dojechaliśmy, okazało się, że właściciele realizują właśnie zamówienie, które muszą wykonać .My musieliśmy więc jeszcze krótką chwilę spędzić w autobusie, ponieważ pogoda była pod psem czyli lało.

RAJD PIESZY DO PUSTKOWA

19 października 2017r. uczniowie klasy I Tż, I Tum oraz II Zm wraz z opiekunami wyruszyli na rajd pieszy do Pustkowa, do Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach traktujących o losach więźniów obozów pracy przymusowej uruchomionych przy Poligonie Waffen – SS Truppenübungsplatz Heidelager, funkcjonującym w latach 1940 – 1944 w dystrykcie krakowskim, na obszarze dawnych polskich powiatów dębickiego, mieleckiego i kolbuszowskiego, z siedzibą dowództwa w Pustkowie.