wycieczki

JESIENNE WĘDROWANIE

W piątek 19 października korzystając z ostatnich dni pięknej pogody młodzież naszej szkoły wybrała się na wędrówkę po Czarnorzecko - Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Najpierw udaliśmy się do miejscowości Stępina gdzie obejrzeliśmy niemieckie stanowisko dowodzenia z okresu II wojny światowej. Dzięki naszemu przewodnikowi panu Maciejowi Piękosiowi, mogliśmy od środka zobaczyć schron dla niemieckich pociągów sztabowych, w którym 27 sierpnia 1941 roku spotkali się Adolf Hitler i Benito Mussolini.

HEJ BIESZCZADY, HEJ BIESZCZADY....

W dniach 10-11 października 2018r młodzież naszej szkoły wraz opiekunami udała się na dwudniową wycieczkę w Bieszczady. Wczesnym rankiem, jeszcze przed godziną 5 we wspaniałych humorach wyruszyliśmy do Wołosatego, skąd pieszo rozpoczęliśmy wędrówkę po pięknych połoninach i szczytach bieszczadzkich. Wspaniała pogoda i doskonała widoczność była nagrodą za trud wędrówki i wspinaczki.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH W ZAKŁADZIE KARNYM

W dniach 2 i 9 października 2018r nasi uczniowie klas I Bm i II Tia z panami Sebastianem Szajstkiem i  Dawidem Sąsiadkiem i panią Sylwią Majka - Białorudzką  zwiedzali Zakład Karny w Rzeszowie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących dokonywania świadomych wyborów życiowych. Ponadto oglądali film nakręcony przez więźniów pt. „Za pięć dwunasta” w reżyserii pana Macieja Słysza.

TRAILER FILMU ZA 5 DWUNASTA

WYJAZD DO LWOWA

4 października 2018 roku delegacja nauczycieli naszej szkoły – Andrzej Zawisza, Tomasz Klimek, Halina Wiktor, Monika Konieczny, Jolanta Kosiak w ramach współpracy uczestniczyła w jubileuszu z okazji 110-lecia ,,Ekologicznego  Kolegium Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego ’’we Lwowie. Lwów to miasto, które wywołuje w polskim sercu drgnienie.  Położone jest na styku Roztocza, Niziny Nadbużańskiej i Wyżyny Podolskiej. Jego założycielem był prawdopodobnie ruski książę Daniel.

SALON MATURZYSTÓW 2018

Tegoroczny Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2018 odbył się, po raz pierwszy, na Uniwersytecie Rzeszowskim w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno - Przyrodniczej. Nasi uczniowie klas IV TŻ, TAŻ, TIG uczestniczyli wraz z opiekunami panią Magdaleną Charchut, Sylwią Majka - Białorudzką i panem Pawłem Paśko w wykładach przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa. Wykładowcy rozwiewali mity wokół egzaminów maturalnych z języka polskiego i matematyki.

TARGI OGRODNICZE

14 września 2018r. uczniowie klasy II TAK wraz z Panią Haliną Wiktor uczestniczyli w XX Międzynarodowych Targach  Ogrodniczych  w Gołuchowie koło Kalisza. Swoją ofertę przedstawiło tam około 200 firm z kraju i zagranicy, demonstrując najnowsze technologie i środki produkcji dla szeroko rozumianego ogrodnictwa np. najnowsze systemy nawadniania i fertygacji w uprawach polowych i pod osłonami. Mieliśmy możliwość porozmawiania z naukowcami z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytutu Ochrony Środowiska Uniwersytetu w Poznaniu.

WSPANIAŁA LEKCJA HISTORII

17 września 2018 roku młodzież naszej szkoły w bardzo licznej grupie z różnych klas wraz z opiekunami: wicedyrektor L. Kędzior, kierownikiem: A. Zawiszą, A. Kasprzyk, K. Czajkowską, J. Kosiak obejrzała w kinie „Jedność” w Sędziszowie Młp. film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delićia. Premiera filmu odbyła się niedawno - 31 sierpnia 2018 roku.

ARCHITEKCI KRAJOBRAZU W MIEJSCU PIASTOWYM

11 czerwca 2018r. uczniowie klasy I i II Technikum architektury krajobrazu uczestniczyli w ostatniej już w tym roku szkolnym wycieczce zawodowej. Był to już czwarty nasz wyjazd, w ramach zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu przedmiotów zawodowych architektury krajobrazu. W ramach tej wycieczki odwiedziliśmy szkółkę roślin ozdobnych w Miejscu Piastowym, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje produkcja polowa i pod osłonami drzew i krzewów ozdobnych. Zobaczyliśmy również ważne dla nas systemy nawadniania roślin, nawożenia i ochrony.

WIOSENNE SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Dnia 8 czerwca (w piątek) br. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wiosennym Spotkaniu Szkolnych Kół Caritas, które odbyło się w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. W wydarzeniu uczestniczyli goście z Caritas Polska z Warszawy. Opowiedzieli o spotkaniu z papieżem Franciszkiem, który poświęcił busa Mobilnej Ambasady Niepodległej. Podzielili się też radością z faktu, że na europejskim spotkaniu to Polska szczyciła się największą liczbą młodych wolontariuszy Caritas.