wycieczki

UCZNIOWIE ZSA-T W MARKOWEJ

W ostatni czwartek, 17 listopada 2022 r., uczniowie naszej szkoły zwiedzali Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, która pokrzyżowała plany odwiedzenia również miejscowego cmentarza, gdzie spoczywają zamordowani przez nazistów Wiktoria i Józef Ulmowie wraz z siódemką dzieci, wyjazd do tego muzeum okazał się bardzo oryginalną lekcją historii.

Tags: 

NA TARGACH KSIĄŻKI W KRAKOWIE

W piękny jesienny dzień, 28 października 2022 r.,  wraz z uczniami ZSA-T udaliśmy się na 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, wydarzenie,  które co roku przyciąga niezliczone rzesze wielbicieli literatury. Była to dla nas wyjątkowa okazja zobaczenia ulubionych autorów, poznania bestsellerów i zatopienia się w zupełnie niewiarygodny swoim ogromem i wyjątkowy świat książek.

Tags: 

AGRO-TEAM W BESKIDZIE SĄDECKIM

Jesień to idealny okres na wyprawy w góry, dlatego nasza szkoła 11 października udaje się na dwudniową wycieczkę do Krynicy-Zdroju. O godzinie 5.50 pociągiem ruszamy w stronę Tarnowa, a następnie do Krynicy-Zdroju. Około godziny 9 z przewodnikiem ruszamy pieszo ku szczytowi Jaworzyny Krynickiej. Po 2 godzinach marszu docieramy na sam szczyt Jaworzyny. Następnie udajemy się do Muszyny, gdzie kwaterujemy się w Domu Wczasowym Kolejarz. Po obiedzie i chwili odpoczynku udajemy się na zwiedzanie miasteczka i piwnic ratusza oraz ogrodów sensorycznych.

Tags: 

POLITECHNIKA BEZ TAJEMNIC

7 października 2022 r. maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Otwartym Politechniki Rzeszowskiej, zorganizowanym na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Dlaczego warto studiować na politechnice? Odpowiedź na to pytanie uzyskali uczniowie podczas prezentacji kierunków kształcenia w auli Politechniki. Maturzyści mieli także okazję poznać wydział od kuchni, zwiedzając z przewodniczką laboratoria, w których na co dzień studenci przeprowadzają doświadczenia, badają wytrzymałość materiałów, skład chemiczny ścieków i wykonują niezliczone obliczenia matematyczne.

Tags: 

UCZNIOWIE ZSA-T NA WYSTAWIE W BEDNARACH

W dniu 23.09.2022 r. odbyła się wycieczka do Bednar koło Poznania na Międzynarodową Wystawę Rolniczą. AGRO SHOW to największe tego typu plenerowe przedsięwzięcie w Europie. Celem wycieczki było zapoznanie się z najnowszymi technologiami i trendami panującymi w rolnictwie. Młodzież uczestnicząca w wycieczce kształci się w naszej szkole w wielu zawodach: technik żywienia, technik informatyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych. To dowód na atrakcyjność wystawy, która  przyciąga nie tylko przyszłych rolników.

Tags: 

Z WIZYTĄ W STOLICY

Na zaproszenie Fundacji Rozwoju „SOLID – Ropczyce” uczennice klasy 1 TŻ, Julia Ochał i Gabriela Janowska wraz z opiekunką, p. K. Czajkowską, udały się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy w dniach 20 i 21 września 2022 r. W drodze do stolicy miały możliwość złożyć kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu. W samej Warszawie zwiedziły m. in. Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie w uroczysty sposób przez uczestników wycieczki zostały zawieszone tabliczki ze zdjęciami upamiętniającymi K. Chmiela i J. Batorego.

Tags: 

AGRO-SZPRYCHA ŁAPIE WIATR W ŻAGLE

Tegoroczna wiosna przez długi czas nie pozwalała w pełni rozwinąć skrzydeł Szkolnemu Kółku Rowerowemu. Na ratunek przyszła nasza niezawodna pogodynka i „poszła para w tłoki”. Zaczęliśmy od wysokiego C – trasa Velo Czorsztyn, uważana przez wielu za najpiękniejszą trasę rowerową w kraju. Nasza mocna grupa w blasku słońca i w otoczeniu górskich panoram bardzo płynnie kasowała kolejne z „30 zaplanowanych  km”, zdobywając wszystkie wymagające podjazdy.

Tags: 

JESIENNA WYCIECZKA W BIESZCZADY

Pod koniec listopada 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w dwudniowej wycieczce w Bieszczady, dofinansowanej ze środków MEiN  w ramach programu „Poznaj Polskę”. 25 listopada wyruszyliśmy wczesnym rankiem z Ropczyc, aby już o 9.00 rozpocząć zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Założona przez Ignacego Łukasiewicza ponad 160 lat temu kopalnia działa do dziś, a dawne, drewniane szyby naftowe ciągle wypełnia ropa. Ciekawi nowych doświadczeń uczniowie, zachęcani przez przewodnika, odważyli się nawet spróbować, jak smakuje olej skalny.

Tags: 

WYCIECZKA BIESZCZADY

W czwartek i piątek, tj.21-22 października 2021r., 37 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce. Celem naszej podróży było przejście dwóch bieszczadzkich szlaków górskich. Pierwszego dnia wyruszyliśmy z miejscowości Wołosate, na Tarnicę i zeszliśmy Szerokimi Wierchami do Ustrzyk Górnych. Był to nie lada wyczyn, gdyż porywy wiatru na szczycie wynosiły od 130 do 140 km/h. Trudno było zarówno przemieszczać się, jak i ustać na nogach na szczycie.

Tags: 

Z WIZYTĄ W MARKOWEJ

29 września 2021r. uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach z klas IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i III b Technikum w zawodzie technik informatyk wraz z Paniami Agnieszką Ziębą-Kubik i Katarzyną Czajkowską udali się do Markowej. Celem wyjazdu było Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Nowoczesny, pokryty przypominającym zardzewiałą blachę materiałem budynek nosi imię Rodziny Ulmów, która za ukrywanie Żydów zapłaciła najwyższą cenę – cenę życia.

Tags: 

Strony