konkursy

I POLITECHNICZNY TURNIEJ SZACHOWY

11 stycznia 2023 roku reprezentacja Zespołu Szkół Agro-Technicznych w składzie:

Piotr Bielański 3 Ti, Mateusz Dyło 3 Ti, Hubert Drozd 3 Ti, Andżelika Mazur 4 IbP wzięła udział w I Politechnicznym Turnieju Szachowym Szkół Ponadpodstawowych, zorganizowanym w ramach III Kongresu Edukacyjnego „IT i Szachy” .

Drużyna zupełnie dobrze zaprezentowała się na tle innych placówek z województwa podkarpackiego, zajmując 17. miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje kapitan drużyny, Piotr, który zdobył 5,5 z 7 punktów, nie przegrywając żadnej partii.

Tags: 

KACPER WYPROGRAMOWAŁ FINAŁ!

Kacper Saletnik z czwartej klasy technikum informatycznego znalazł się z gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu programistycznego PING (Potyczki Informatyczne Nowej Generacji). Nasz uczeń trafił do grona 11 najlepszych programistów z całej Polski, awansując z maksymalną liczbą punktów! Kacper 18 kwietnia będzie walczył w murach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie o tytuł laureata.

Maciej Matusik

Tags: 

NAGRODZENI W KONKURSIE POETYCKIM

20 grudnia  2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie   konkursu poetyckiego „Piszę wiersze” organizowanego przez bibliotekę szkolną . Uczniowie mieli za zadanie ułożyć  wiersz z tytułów książek zgromadzonych w różnych bibliotekach. Celem konkursu było  zachęcenie młodzieży do twórczości poetyckiej, rozwijanie  wyobraźni oraz popularyzacja czytelnictwa. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością  i  wyobraźnią. W wierszach podejmowali różnorodną  tematykę: miłości, przyjaźni szczęścia, ludzkiej  egzystencji. Jury wyłoniło trzech laureatów:

Tags: 

KONKURS „SPELLING MASTER”

W listopadzie 2022 r. odbył się konkurs pt.”Spelling Master” organizowany przez szkołę językową House of English, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Sukces naszego wychowanka, Patryka Paśko z klasy IV IBG, ucieszył uczniów i nauczycieli. Patryk zdobył I miejsce, pokonując poprzeczkę bardzo wysoko zawieszoną przez konkurentów.

Ogromne brawa dla wszystkich uczestników konkursu z naszej szkoły, których było niemal pięćdziesięciu.

Patryku,  jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tags: 

KONKURS JĘZYKOWY

ZESPÓŁ SZKÓŁ AGRO-TECHNICZNYCH W ROPCZYCACH ZAPRASZA SERDECZNIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE JĘZYKOWYM!!!

Zadanie jest bardzo proste – wybierz jeden z załączonych komiksów, skseruj i uzupełnij w nim puste dymki w języku angielskim lub niemieckim.

Jeśli chcesz – możesz dorysować własny, dodatkowy dymek. Zwycięzców wybiera Komisja Konkursowa - nagradzając najciekawsze /najśmieszniejsze/ najbardziej kreatywne propozycje.

Tags: 

KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO FORGET ME NOT

W dniu  22 listopada uczniowie klas I – III ze Szkoły Branżowej I Stopnia i uczniowie klas I Technikum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie językowym FORGET ME NOT. Uczniowie zmierzyli się ze znajomością  treści opowiadań, sentencji, słownictwa i wyrażeń zawartych we wszystkich  rodzajach zaprezentowanych  materiałów. Pytania występowały w formie zadań testowych: zamkniętych: typu prawda - fałsz, wielokrotnego wyboru i zadań na dobieranie, a także zadań testowych otwartych: z luką i zadań krótkiej odpowiedzi.

A.K., S.M.B., D.W., E.J.C., P.W.

Tags: 

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „NA TROPIE CZYSTEGO POWIETRZA”!

14 listopada obchodziliśmy  w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony kilkanaście lat temu przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza Fundację Arka z Bielska-Białej. Dziś wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Każdy z nas codziennie podejmuje decyzje, które przekładają się na jakość powietrza w naszej okolicy, a często również na stan powietrza, którym oddychają ludzie na drugim końcu świata.

Tags: 

NAJLEPSZY PROGRAMISTA

Kacper Saletnik – uczeń czwartej klasy w zawodzie technik informatyk znalazł się w grodzie 15 osób, które awansowały do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu programistycznego pn. „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”. Warto zaznaczyć, że po rozwiązaniu 5 zadań pierwszego etapu Kacper uzyskał w tym gronie najlepszy wynik. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie na drodze do finału!

Maciej Matusik

Tags: 

KONKURS NA WYDRUK 3D

Przypominamy o trwającym konkursie na najciekawszy gadżet promocyjny wykonany w technologii 3D. Na Wasze prace czekamy do 10 listopada! Szczegóły zajdziecie w wiadomości w e-dzienniku. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu w Waszym nauczycielem informatyki.

Tags: 

Strony