konkursy

KACPER ZNÓW NAJLEPSZY NA ZAMKU!

12 kwietnia w murach pięknego zamku w Suchej Beskidzkiej odbył się finał ogólnopolskiego konkursu informatycznego „Akademia Liderów Przyszłości”. Tytułu najlepszego sprzed roku bronił Kacper Saletnik, który i tym razem okazał się nie do pokonania. Swoją wiedzę i umiejętności prezentowali uczniowie z całej Polski – mieliśmy konkurentów od Gdańska po Zakopane. Serdecznie gratulujemy!!!

Maciej Matusik

Tags: 

SUKCES NA FESTIWALU!

W XXIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej reprezentacja naszej szkoły odniosła wspaniały sukces, zdobywając trzecie miejsca - zarówno w kategorii języka angielskiego, jak i niemieckiego. To niezwykle inspirujące osiągnięcie, które nie tylko cieszy społeczność szkolną, ale także trwale zapisuje naszą placówkę na mapie kulturalnej regionu.

Tags: 

SUKCES UCZNIA TECHNIKUM GEODEZYJNEGO NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GEOINFORMATYCZNYM

Arkadiusz Sołtys – uczeń klasy III technik geodeta uczestniczył w II etapie centralnym Konkursu Geoinformatycznego na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej o zasięgu ogólnopolskim, do którego zakwalifikowało się 30 uczniów. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i rozwijanie zainteresowań w zakresie geoinformatyki oraz technologii geoinformacyjnych. Etap ten odbył się w  laboratorium komputerowym wydziału, w którym Arkadiusz rozwiązywał zarówno zadania teoretyczne, jak i praktyczne na komputerach.

Tags: 

WYRÓŻNIENI W KONKURSIE „ZAWSZE WIERNI”

W ostatnią środę, 13 marca 2024 r., w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyły się przesłuchania w ramach powiatowego etapu IX edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”. W tym roku patronem imprezy był pochodzący z Gnojnicy Ludwik Kubik ps. „Lucjan”, pełniący również przez pewien czas rolę adiutanta płk. Łukasz Cieplińskiego.

Troje naszych uczniów, pod opieką pp. Małgorzaty Pięty i Agnieszki Zięby-Kubik,  przygotowało  teksty nawiązujące do dramatycznych czasów wojny i powojennej walki żołnierzy wyklętych z sowieckim okupantem:

Tags: 

TWARZE DEPRESJI

13 marca 2024 roku odbyło się wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym w szkolnym  konkursie pt.: „Twarze Depresji”. Celem konkursu było wdrażanie i rozwijanie tolerancji, akceptacji, uwrażliwianie na problemy zdrowia psychicznego , poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki depresji.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Tags: 

II MIEJSCE DLA MARTYNY I MIKOŁAJA W „BITWIE NA DROBIOWE SMAKI 3”

Po emocjonujących, dwudniowych zmaganiach w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Bitwa na drobiowe smaki 3” Martyna Książek i Mikołaj Sierakowski w Wielkim Finale rozegranym 21 lutego 2024 r. w Warszawie zdobyli II miejsce. Danie, które zapewniło duetowi z Agro miejsce w finale to bulion drobiowo – „dziki”, filet z kurczaka w płatkach cukinii z sosem wasabi podany z zapiekanką z kaszy kus kus, warzywami i pikantnym nachos. Uczniowie wielokrotnie ćwiczyli przygotowanie konkursowych przysmaków w szkolnej pracowni pod okiem opiekunki, pani Wioletty Walczyk – Weselak.

Tags: 

KONKURS - CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Szkolny konkurs informatyczny na projekt graficzny, dotyczący cyberbezpieczeństwa i zagrożeń w sieci, ma na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagrożeń w Internecie. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów na temat cyberbezpieczeństwa oraz działania  i reagowania na wypadek pojawienia się zagrożeń. Konkurs kierowany jest do wszystkich. Projekt należy wykonać w dowolnym programie graficznym (np. Canva, Adobe Illustrator, Paint itp.) w układzie pionowym.

Tags: 

UWAGA KONKURS!!!

Z okazji 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, patrona naszej szkoły organizowany jest konkurs
w trzech różnych kategoriach:

- konkurs plastyczny,

-poetycki,

- oraz na komiks.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów ZSA-T. Regulaminy poszczególnych kategorii znajdują się w linkach poniżej. Dodatkowych informacji udzielają oraz zgłoszenia przyjmują osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia, tj. panie: Agnieszka Konefał, Ewelina Jaworek-Cabaj , Jolanta Kosiak, Sylwia Panek i Barbara Hendzel.

Tags: 

Strony