konkursy

„5-DNIOWE WYZWANIE” ZAKOŃCZONE SUKCESEM

Szkolny Konkurs Językowy pt. „5-dniowe Wyzwanie” obywał się podczas całego roku szkolnego 2021/2022 i składał się z czterech tur, które zawierały  wyzwania publikowane na szkolnych mediach społecznościowych. Zadania sprawdzały umiejętności językowe oraz wiedzę o kulturze krajów anglo i niemieckojęzycznych.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności  językowych ale także motywowanie uczniów do nauki języków obcych.

Tags: 

NAGRODZENI W KONKURSIE ZE ZNAJOMOŚCI PANA TADEUSZA

Kraj lat dziecinnych!  On zawsze zostanie
Święty i czysty jak pierwsze kochanie.
"
(A. Mickiewicz „Pan Tadeusz”)

12 maja 2022 roku w bibliotece ZSAT odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu szkolnego: „Śladami  bohaterów  „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza” z okazji roku polskiego romantyzmu. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury, pogłębienie wiedzy o twórczości Adama Mickiewicza oraz krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu. Uczestnicy rozwiązali  test sprawdzający znajomość utworu.

Tags: 

POTRÓJNY SUKCES NA FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

10 maja nasi muzycy: Alicja Zięba, Maria Cieśla, Zuzanna Krok, Mateusz Zabiegły, Patrycja Kośkiewicz, Martyna Kozek oraz Kinga Kujda odebrali nagrody od Starosty Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego Pana Witolda Darłaka za udział w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, w którym to udało im się zająć trzy miejsca na podium. Alicja wyśpiewała sobie drugie miejsce w kategorii j.angielskiego. Zuzia, Marysia, Patrycja oraz Mateusz uplasowali się na miejscu drugim w kategorii j. niemieckiego.Tuż za nimi na miejscu trzecim znalazły się Martyna i Kinga. Kochani jeszcze raz gratulujemy!!!

Tags: 

„WYPROGRAMOWALI” FINAŁ

Nasi uczniowie technikum informatycznego: Hubert Drozd, Arkadiusz Barnak oraz Kamil Bezara znaleźli się w finale 13 Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatyczno-Matematycznej "Algorytmion". Konkurs ten  organizowany jest przez Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu programowania algorytmów w językach C#, C++, C oraz JAVA. Każdy uczestnik Algorytmionu rozwiązuje zestaw zadań.

Gratulujemy świetnych wyników i trzymamy kciuku za kolejne sukcesy!

Tags: 

UWAGA KONKURS!!! „NA TROPIE TALENTÓW”

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy konkurs, którego celem jest rozwijanie kreatywności społeczności szkolnej, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzacja działań artystycznych, sportowych, a także propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. W ramach konkursu uczestnicy przekazują organizatorom prezentacje przedstawiające różnorodne umiejętności wokalno-muzyczne, rysunkowe, malarskie, sportowe, kulinarne, artystyczne, hobbystyczne i inne.

Tags: 

ŚLADAMI BOHATERÓW „PANA TADEUSZA” ADAMA MICKIEWICZA

Z okazji roku polskiego romantyzmu nauczyciele bibliotekarze organizują konkurs ze znajomości „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Jest on adresowany do uczniów Zespołu Szkół Agro- Technicznych w Ropczycach. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o twórczości Adama Mickiewicza oraz krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu. Do udziału w konkursie zapraszamy przedstawicieli klas. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający znajomość utworu. Konkurs odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku. Laureaci I, II i III miejsca  zostaną nagrodzeni.

Tags: 

SZACHOWE MISTRZOSTWA ZSA-T

18 marca w auli szkolnej 16 uczniów wzięło udział w turnieju mającym na celu wyłonienie Szachowego Mistrza Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Sędzią głównym zawodów, które rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, tempem 30 minut na zawodnika, był arbiter FIDE Marian Bysiewicz. Kilka godzin zmagań umysłowych pozwoliło wyłonić najlepszych szachistów wśród naszych uczniów:
I miejsceKamil Socha (4 Tib)
II miejsceJakub Birówka (3 TUP)

Tags: 

POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940 – KONKURS HISTORYCZNY

Zbrodnia Katyńska to ludobójstwo zaplanowane z premedytacją przez najwyższe władze Związku Sowieckiego. Na rozkaz Józefa Stalina straciło życie ponad 22 tysiące niewinnych Polaków. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, policjanci, kwiat polskiej inteligencji oraz przedstawiciele wielu różnych zawodów.

Uczniowie ZSAT w Ropczycach, wzięli udział w konkursie historycznym - Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Zgłosili oni swoje prace w 2 kategoriach:

Tags: 

„ZAWSZE WIERNI” – ELIMINACJE SZKOLNE

1 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”. Do konkursu przystąpiło 11 recytatorów, prezentując utwory polskich autorów, powstałe po 1918 r. Wiersze o wierności wartościom, wolności i bohaterstwie wybrzmiały szczególnie
poruszająco i mocno w chwili, kiedy stajemy się świadkami wojny za wschodnią granicą. Największe uznanie jury konkursowego uzyskali Justyna Susz i Arkadiusz Barnak, wygrywając tym samym eliminacje szkolne. Justyna i Arek będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym, powiatowym etapie

Tags: 

Strony