projekty

SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT

Dzięki staraniom nauczycieli zespołu informatycznego naszej szkole udało się zakwalifikować do ogólnopolskiego programu "Szkoła w Chmurze Microsoft". Dołączyliśmy zatem do sieci szkół, które wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w każdym obszarze działania. Jesteśmy dumni z wyróżnienia i będziemy się starać jeszcze mocniej promować innowacyjne metody nauczania oraz dążyć do coraz głębszej transformacji cyfrowej edukacji w naszej szkole.

PROGRAM JUNKERS SZKOLI

W ramach współpracy odbywają się szkolenia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych (szkolenie z techniki kondensacyjnej oraz szkolenie z rekuperacji i pomp ciepła), które odbywają się w naszych Centrach Szkoleniowych Junkers-Bosch w Warszawie, Krakowie lub Poznaniu.

Uczniowie uczący się w Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zgłoszeni do programu, pod opieką nauczycieli przygotowują się do testów wiedzy, które przeprowadzana są trzy razy do roku na platformie online (osobno z każdego z wyżej wymienionych obszarów wiedzy).

Erasmus +

W dniach 18-19 listopada panie Ewelina Jaworek Cabaj oraz Agnieszka Konefał udały się na szkolenie do Portugalii. Celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat projektu Erasmus+, do którego przygotowuje się nasza szkoła oraz spotkanie z jednym z potencjalnych partnerów projektu, firmą Mobility Friends. Wizyta przebiegała w serdecznej i miłej atmosferze. Nauczycielki wysłuchały prezentacji szkół i organizacji z różnych krajów, gotowych do współpracy w ramach projektu Erasmus+.

MŁODZI EKOLODZY - NA RATUNEK PSZCZOŁOM

„Pszczelarstwo to jedna z najbardziej interesujących dziedzin gospodarki człowieka – zawsze nowa, pasjonująca, zmuszająca do myślenia. W pasiece zawsze dzieje się coś nowego i ciekawego, coś co nawet staremu praktykowi sprawia niespodzianki. Spośród całego świata zwierząt i owadów z którymi człowiek ma do czynienia, pszczoły są jedynymi, wykorzystywanymi przez niego tak wszechstronnie”.

MŁODZI EKOLODZY - NA RATUNEK PSZCZOŁOM

27 lutego 2019r odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego w Zespole Szkół Agro- Technicznych w Ropczycach projektu p.t. „Młodzi ekolodzy na ratunek pszczołom”. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas kształcących się w zawodach : technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz uczniowie klas I i II branżowej szkoły I stopnia - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz III klasy zasadniczej szkoły zawodowej – mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.

KAMPANIA KAS HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ

W dniu 7 lutego 2019 roku w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej odbyło się spotkanie  na temat „Hazard? Nie, dziękuję” z pracownikami i funkcjonariuszami Krajowej Izby Skarbowej. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi  na ryzyko związane z grami hazardowymi wśród młodzieży oraz wskazanie problemów  wynikających z ich uprawiania oraz konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.
SMB

W STRONĘ DOJRZAŁOŚCI

W listopadzie w naszej szkole uczennice II i III TAK brały udział w ogólnopolskim programie „W stronę dojrzałości”, który prowadziła pani Elżbieta Szerszeń. Celem programu było popularyzowanie wiedzy na temat zdrowia prokreacyjnego wśród młodzieży, a także kształcenie umiejętności dokonywania właściwych wyborów z zakresie zdrowia prokreacyjnego, pogłębianie wiedzy na temat zachodzących zmian w organizmie ludzki i  wspieranie młodzieży w przygotowaniu się do podjęcia przyszłych ról rodzicielskich.
S.M.Białorudzka