WARSZTATY ZIMOWE SZCZEPIENIE W RĘKU

Dnia 6 lutego 2019r. uczniowie z klasy II i III Technik Architektury Krajobrazu  uczestniczyli w warsztatach , pt. „Zimowe szczepienie w ręku”.  Przeprowadził je nasz kolega Dominik Wawrzonek, uczeń klasy II TAK, który wraz z rodzicami prowadzi szkółkę drzew i  krzewów owocowych w Zasowie. Szczepienie drzew i krzewów jest jedną z metod  rozmnażania wegetatywnego roślin, wykorzystywaną również coraz częściej do produkcji drzew i krzewów ozdobnych. Metoda ta polega na połączeniu dwóch  elementów roślinnych tj.

UPRAWA WINOROŚLI W POLSCE – PERSPEKTYWY I ZAGROŻENIA

W dniu 30 stycznia 2019 r. uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu wraz z opiekunem, panią K. Bober, uczestniczyli  w seminarium  p.t : „Uprawa winorośli w Polsce – perspektywy i zagrożenia”.  Zostało ono zorganizowane w  Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, ramach projektu InnoFruit przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. W szkoleniu uczestniczyli winiarze z długoletnią tradycją uprawy winorośli oraz produkcji wina, jak również osoby zainteresowane i rozpoczynające przygodę z uprawą winorośli.

WSPIERAMY WOŚP

13 stycznia w hali widowiskowo- sportowej w Ropczycach odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem było zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W ramach imprezy przygotowano atrakcje takie jak występy wokalne, licytację gadżetów i loterię. Na Ropczyckiej scenie mogliśmy podziwiać świetny występ naszej uczennicy Wioletty Róg z klasy II TAK, która by wspomóc tę jakże ważną inicjatywę, zaśpiewała utwory
pt.: Chłopiec z Gitarą; Biegnij przed siebie; Nie wolno płakać.

GOŚCINNIE NA KONCERCIE KOLĘD

25 stycznia nasz szkolny zespół muzyczny wziął udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek. Uroczystość zorganizowana została na hali widowiskowo- sportowej w Ropczycach przez Zespół szkół Im. Ks. dra Jana Zwierza. Było bardzo energetycznie, muzycy doskonale poradzili sobie z kolędami : „Tryumfy Króla Niebieskiego”; „Gdy śliczna Panna”; „Pastuszkowie Bracia Mili”.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Ciekawi świata uczniowie mieli okazję odbyć „podróż” na zimną a zarazem fascynującą Islandię nie ruszając się ze szkoły. 24 stycznia w auli szkolnej odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który barwnie i interesująco opowiedział o swoim ostatnim wyjeździe na Islandię - wyspę lodu, wulkanów i gejzerów. Co roku nasza szkoła gości obieżyświatów z grupy „Trzask”, aby rozbudzać ciekawość w młodych ludziach, pokazać, że można żyć inaczej, spełniać marzenia o małych i wielkich podróżach. Od lat organizatorem tych spotkań jest p. Adam Dykas.

ROZDAJEMY STYPENDIA!

19 grudnia 2018r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Tegoroczne dyplomy stypendialne z rąk wojewody Ewy Leniart i kuratora oświaty Małgorzaty Rauch otrzymało 218 uczniów. W tym gronie znalazła się uczennica naszej szkoły – Natalia Mazur z klasy III technik żywienia i usług gastronomicznych. Stypendia przyznawane są uczniom szkół kończących się maturą, które uzyskały promocję z wyróżnieniem oraz najwyższą w szkole średnią ocen.

SZKOLENIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH PSZCZELARZY

W dniu 16 grudnia 2018r. w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyło się szkolenie dla początkujących pszczelarzy zorganizowane przez Podkarpacki Związek Pszczelarzy. Tytuł szkolenia: „ABC pszczelarstwa”. Wykład poprowadził wykładowca Szkoły w Pszczelej Woli, pan. Mariusz Chachuła. Omawiane zagadnienia dotyczyły: zakładania pasieki, całorocznej gospodarki pasiecznej, powiększania pasieki oraz wychowu matek na własne potrzeby. Były to ważne tematy zwłaszcza dla początkujących pszczelarzy.

TURNIEJ CS:GO

Organizatorzy ZSA-T E-SPORT MASTER 2018 CS:GO – Marcin Święch i Szymon Panek z klasy III Technikum w zawodzie technik informatyk, pod opieką nauczycieli pana Sławomira Krawczyka i pana Łukasza Mędrygała oraz przy współpracy Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa oraz Starostwa Powiatowego w Ropczycach zorganizowali największą imprezę e-sportową w województwie podkarpackim. Turniej był świetną promocją nie tylko dla samej placówki Zespołu Szkół Agro-Technicznych, ale również dla Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego na arenie całego województwa.

MIŁOŚĆ NA ODLEGŁOŚĆ...

... DO INFORMATYKI. W środę 12 grudnia uczniowie klasy trzeciej "spotkali się" na wykładzie w rówieśnikami z innych stron Polski poznając tajemnice języka Python. Wydarzenie to było kolejnym elementem naszej wieloletniej współpracy z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki oraz NASK. A że odległość nie sprzyja radzimy sobie przy pomocy nowoczesnych technologii. Tym razem mgr inż. Andrzej Ptasznik wprowadził nas w świat nowoczesnego języka programowania jakim jest właśnie Python.

WARSZTATY – DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Jak co roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, młodzież technikum architektury krajobrazu, zrzeszona w kole florystycznym wykonuje  dekoracje świąteczne takie jak: stroiki, choinki i inne ozdoby, w skład których wchodzą tradycyjne elementy dekoracyjne, kojarzące się nam wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia. Należą do nich :  jodła, świerk, świece, kolorowe bombki, szyszki, gwiazdy, łańcuchy, kokardki oraz owoce głogu, jarzębiny itd. Każda dekoracja to nasze małe arcydzieło.