KSIĄŻKA NA WEEKEND

Biblioteka szkolna od roku cieszy się dużą liczbą zakupionych nowości. Są to publikacje zdobyte w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Można było ich krótkie recenzje przeczytać na szkolnych telebimach. Pierwsze pozycje wypożyczone były przez uczniów kl. IV Tża ,IV Tżb, II Tż, II TżG.

WARSZTATY - DZICZYZNA NA WIELE SPOSOBÓW

Dziczyznę można przygotować na wiele sposobów. Mięso świetnie nadaje się na bitki, gulasze, pasztety, do smażenia czy pieczenia, o czym mieli okazję przekonać się uczniowie drugich klas Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. 23 maja br. odbyły sie w naszej szkole warsztaty kulinarne „Dziczyzna na wiele sposobów” prowadzone przez Panią Beatę Magdoń. Uczniowie sporzadzali:
-ragout z dzika,

OSTATNI RAZ Z MOJĄ KLASĄ …

Po czterech latach zmagań z kartkówkami, testami, sprawdzianami swoją przygodę z szkołą średnią zakończyli uczniowie klas czwartych. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się  Mszą Świętą dedykowaną przyszłym absolwentom. Następnie tegoroczni maturzyści wraz z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klas młodszych spotkali się w auli szkolnej.

KUPUJĘ Z GŁOWĄ CZYTAM ETYKIETY - III SYMPOZJUM NAUKOWE

Sympozjum Naukowe, które odbyło się w tym roku 25 kwietnia cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem . W tym dniu gościli w naszej szkole gimnazjaliści ( 150 uczniów)  z następujących szkół: Zespół Szkół nr 3 w Ropczycach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach, Gimnazjum z Woli Ocieckiej, Gimnazjum z Sędziszowa Małopolskiego, Gimnazjum z Iwierzyc, Gimnazjum z Wielopola Skrzyńskiego, z  Niedźwiady Dolnej i Górnej.

LEKCJA KOLEŻEŃSKA NA WARSZTATACH SZKOLNYCH

Dnia 10.04.2018 pan Marek Kaczor przeprowadził lekcje koleżeńską w ramach przedmiotu wyposażenie i zasady bezpieczeństwa na warsztatach szkolnych Zespołu Szkół Agro - Technicznych w Ropczycach, w której uczestniczyła klasa I TŻiUG wraz z opiekunem panią Magdaleną Charchut. Lekcja przeprowadzona została według przygotowanego wcześniej scenariusza. Głównym celem zajęć było zapoznanie uczniów z osiami, wałami, łożyskami.

UCZNIOWIE ARCHITEKTURY DBAJĄ O OTOCZENIE SZKOŁY

Nadeszła wiosna, więc my - uczniowie klasy I i II klasy Technikum Architektury Krajobrazu  wraz z naszym nauczycielem - panią Haliną Wiktor rozpoczęliśmy porządki w naszym szkolnym ogrodzie. Bardzo lubimy spędzać tam czas, ponieważ robimy to co nas interesuje, dobrze się przy tym bawiąc. Wszyscy chętnie i z energią wykonujemy  swoją pracę, która polega na przycinaniu krzewów, plewieniu chwastów, przesadzaniu roślin, formowaniu drzew i krzewów oraz na wykonywaniu drobnych prac porządkowych. Prace te wykonujemy w ramach przedmiotów zawodowych.

CIEKAWA LEKCJA Z PANEM MARCINEM

We wtorek  17 kwietnia 2918 roku klasa I TŻ i UG ponownie odwiedziła warsztaty szkolne. Tym razem lekcję koleżeńską w ramach przedmiotu wyposażenie i zasady bezpieczeństwa przeprowadził pan Marcin Opiela. Celem lekcji było zapoznanie z budową  i zasadami  działania  sprężarek, wentylatorów i dmuchaw. Uczniowie uczestniczyli w pokazie pracy tych urządzeń . Uczniowie poznali także rodzaje zaworów, budowę i  ich przeznaczenie. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w ciekawej, pokazowej lekcji.

M.Ch.

CIESZYMY SIĘ Z NASZYCH MAŁYCH SUKCESÓW

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  klasa I TAK, pod kierunkiem  nauczyciela - panią Haliną Wiktor przygotowała kompozycje świąteczne. Każdy z nas przedstawił swój pomysł w formie stroika wielkanocnego, zrobionego z materiałów żywych, jak i kupionych. Kompozycje te były wykonywane w ramach warsztatów florystycznych. Nieodzownym elementem były bukszpan, bazia, pisanka , zajączek wielkanocny czyli wszystkie symbole wielkanocne. Każda z prac była piękna i niepowtarzalna.

KONCERT MŁODZI MŁODYM

5 kwietnia 2018r. nasza uczennica Agata Magdoń wzięła udział w Koncercie Młodzi Młodym. Koncert ten organizowany był z okazji XIV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia a odbył się w WDK w Rzeszowie. Młodzi wykonawcy swoim udziałem w wydarzeniu chcieli pokazać jak ważna jest radość życia. Agata zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”.