wydarzenia

SZACHOWI MISTRZOWIE AGRO!

16 kwietnia w auli szkolnej odbyła się kolejna edycja Szachowych Mistrzostw ZSA-T. W tym roku wzięło w nich udział 28 uczniów. Sędzią głównym zawodów był arbiter FIDE Marian Bysiewicz. Kilka godzin zmagań umysłowych i zaciętej rywalizacji pozwoliło wyłonić najlepszych zawodników, a są nimi:

Arkadiusz Sołtys (3 IaG) - I miejsce

Jakub Muzyk (4 Ti) - II miejsce

Piotr Bielański (4 Ti) - III miejsce

Najlepszą szachistką w naszej szkole została trzeci rok z rzędu Andżelika Mazur (5 IbP).

Tags: 

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

4 kwietnia 2024 r. udaliśmy się w egzotyczną podróż do Tajlandii, dzięki spotkaniu z podróżnikiem z grupy Trzask. Nasz gość w dwugodzinnej prezentacji podzielił się bogatą wiedzą o tym azjatyckim kraju; jego mieszkańcach, ich zwyczajach, kulturze. Opowieść ilustrowana ciekawymi zdjęciami i pamiątkami z wyprawy pozwoliła poczuć klimat Azji. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, jak smakuje grillowana szarańcza - pospolita tajska przekąska albo przymierzyć tradycyjny strój ludu Kayan, żyjącego w tajskiej dżungli.

Tags: 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W ostatni wtorek 3 kwietnia 2024 r. gościliśmy na lekcji w pracowni planowania żywienia  p. Małgorzatę Knych - psychodietetyczkę, specjalistkę zdrowia publicznego, absolwentkę naszej szkoły. 

Podczas prelekcji pani dietetyk opowiedziała o prowadzeniu gabinetu oraz programach do układania jadłospisów. Zapoznała uczniów z programem „DietetykPro”, na którym pracuje.

Tags: 

POMÓŻ AFRYCE

Szkolne Koło Caritas i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowały zbiórkę na zakup mleka w proszku dla najmłodszych dzieci w Afryce. Zbiórka odbyła się w dniach 18 do 27 marca. W wyniku podjętych działań została zebrana kwota 452,59 zł, która została wpłacona na konto Caritas. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce!

AM, SMB, AW

Tags: 

ŻYWA LEKCJA ZOOLOGII

Czasy, kiedy pająki, węże, owady i inne zwierzęta egzotyczne oglądało się jedynie w telewizji lub zza grubych szyb specjalnych pomieszczeń w ZOO, już minęły. Teraz te niezwykłe  stworzenia można spotkać u prywatnych hodowców, którzy chętnie przyjeżdżają do szkół i dzielą się swoją wiedzą na temat warunków ich życia, przystosowania do środowiska i upodobań pokarmowych. Podczas ostatniego spotkania z naszą młodzieżą zaprezentowane zostały  przez pp.

Tags: 

DBAMY O PRZYSZŁOŚĆ UCZNIÓW!

W ostatnim tygodniu w ramach doradztwa zawodowego odwiedziła nas przedstawicielka firmy VirtusLab - Karolina Buraś, która zajmuje stanowisko IT Talent Acquisition Specialist.

Zajęcia były skierowane do uczniów klas o profilu Technik Informatyk oraz Technik Poligrafii Cyfrowej.

Tematem spokania było zapoznanie się z firmą VirusLab, przekazanie wskazówek dotyczących przygotowywania własnego CV oraz przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej z elementami języka angielskiego.

#virtuslab

#AGROteam

Anna Kucharska

Tags: 

WARSZTATY KULINARNE

Końcem lutego nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Branżowym Centrum Umiejętności w Dziedzinie Gastronomii i Kelnerstwa z Tarnowa.

Placówka ta w ramach kształcenia umiejętności zawodowych przeprowadziła właśnie pierwsze warsztaty kulinarne dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych o tematyce: kuchnia staropolska w nowoczesnym wydaniu.

W czasie trwania szkolenia przygotowano danie: pierś z kaczki sous vide z purée ziemniaczanym z chrzanem w towarzystwie modrej kapusty.

Tags: 

NASI GOŚCIE

W ostatni piątek 23 lutego 2024 r., uprzejmie odpowiadając na zaproszenie związane z obchodami 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa oraz Roku Wincentego Witosa w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, odwiedzili nas uczniowie klas siódmych i ósmych okolicznych szkół wraz z opiekunami:

SP Nr 5 w Sędziszowie Małopolskim

SP Nr 1 w Ropczycach

SP w Wielopolu Skrzyńskim

SP  w Górze Ropczyckiej

SP w Gnojnicy Woli

Tags: 

Strony