ODPUST I KONCERT W KOŚCIÓŁKU

11 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i wychowawcami uczestniczyli w Pielgrzymce Szkół Średnich do pobliskiego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Ropczycach. Po raz kolejny na zaproszenie ks. proboszcza młodzież szkół średnich wzięła udział w uroczystości odpustowej. Po mszy św. na rozległym placu przykościelnym wystąpił duet Wyrwani Z Niewoli. Raperzy nie tylko dali koncert, ale też podzielili się swoimi historiami życiowymi opowiadając, w jaki sposób przezwyciężyli niewolę nałogów, myśli samobójczych, złego towarzystwa.

NARODOWE CZYTANIE

Czytanie poprawia kondycję umysłu, chroni przed demencją, wzbogaca słownictwo, stymuluje wyobraźnię, kreatywność, uspokaja, a nawet dodaje seksapilu! To wystarczająca lista argumentów, aby zacząć czytać. Szczególną okazją do zaprezentowania klasyki polskiej literatury stała się kolejna edycja Narodowego Czytania. 6 września 2019 r. wysłuchaliśmy w szkole fragmentów polskich nowel pozytywistycznych. „Katarynka” Bolesława Prusa, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego i „Dym” Marii Konopnickiej to książki wybrane do szkolnej odsłony Narodowego Czytania 2019.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uroczystą mszą św. w kościele farnym w Ropczycach młodzież Zespołu Szkół Agro – Technicznych powitała nowy rok szkolny. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się z nauczycielami i wychowawcami w szkole. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości głos zabrał nowo mianowany dyrektor szkoły, pan Bogusław Wojnowski, życząc wszystkim nauczycielom oraz pierwszoklasistom wytrwałości i pasji. Przychodzicie do dobrej szkoły, do szkoły, w której będziecie się dobrze czuli i w której panuje rodzinna atmosfera, a wszyscy się wzajemnie wspierają.

PIKNIK RODZINNY

W ramach współpracy sieci Szkół Promujących Zdrowie rejonu Dębica uczniowie klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowywali zdrowe napoje i serwisami gościom zimne i gorące przystawki. Młodzież jak zwykle świetnie się spisała, promując w środowisku lokalnym zdrowe żywienie.

D.D.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny. W auli szkolnej spotkali się Dyrekcja, wychowawcy i uczniowie. Pani Dyrektor Agnieszka Mazur powitała wszystkich serdecznie i wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom. Na uwagę zasługuje fakt, że tego roku dużo uczniów zostało nagrodzonych i wyróżnionych, co oznacza, że poziom wiedzy w naszej szkole jest wysoki. Pani Dyrektor dokonała odczytu skierowanego do naszej szkoły przez posła na Sejm RP p. Kazimierza Moskala.

GEODEZJA W ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU

Dnia 29 maja 2019r. uczniowie klasy II Technik Architektury Krajobrazu pod opieką pani Haliny Wiktor , w ramach przedmiotu zawodowego „Prace w obiektach architektury krajobrazu”, uczestniczyli w koleżeńskiej lekcji z zakresu pomiarów geodezyjnych. Zajęcia odbywały się na terenie ogrodu szkolnego. Ćwiczenia prowadzili  Jakub Drozd  i Bartłomiej Pachoł, uczniowie klasy 3Technikum geodezyjnego, pod kierunkiem Pani Aliny Czarnik.

WITAJ MAJ, 3 MAJ…

Jak co roku w kolejną Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja Poczet Sztandarowy ZSA-T wziął udział w uroczystościach związanych z tym wydarzeniem. Najpierw odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, w Santuarium Matki Bożej Ropczyckiej. Po mszy władze Ropczyc i Powiatu udały się pod tablice do kościoła farnego, gdzie złożono kwiaty, a następnie pod pomnik na ropczyckim Rynku, gdzie również złożono wiązanki i wieńce. W imieniu ZSA-T kwiaty złożyły p. wicedyrektor Lucyna Kędzior oraz p.

WYKŁAD - ROMAN DMOWSKI

W dniu 19.04.2019r. klasy 3Tia, 3Tżg, 1Tia wraz z Panią Katarzyną Czajkowską miały przyjemność uczestniczyć w wykładzie przeprowadzonym przez historyka, Pana Józefa Słodyczko. Tematem wykładu był Twórca Narodowej Demokracji Roman Dmowski. Prelegent bardzo dokładnie opowiedział o działaniach i osiągnięciach bohatera oraz w humorystyczny sposób przedstawił niektóre wydarzenia z własnej biografii.

SPOTKANIA Z MIODEM

W ramach realizowanego w Zespole Szkół Agro- Technicznych projektu p.n. „ Młodzi ekolodzy – na ratunek pszczołom”, w klasach technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyły się  prelekcje na tematy związane z pszczelarstwem : „Rola i funkcja  pszczół w środowisku”, „Wartość odżywcza produktów z ula”, „Anomalne stany w rodzinie pszczelej- rozpoznanie i likwidacja zagrożeń”, „Zagrożenia ekologiczne wynikające z monokulturowych upraw i z niewłaściwego stosowania środków ochrony roślin”. Ponadto odbyły się ćwiczenia dotyczące rozpoznawania zafałszowań produktów pszczelich.

KONKURS ARANŻACJA STOŁU WIELKANOCNEGO

Tuż przed świętami odbył się konkurs „ Aranżacja stołu wielkanocnego”. Dwuosobowe grupy uczniów przygotowały stoły z dekoracją związaną ze Świętami  Wielkanocnymi. Komisja dwunastoosobowa, w skład której wchodzili nauczyciele i uczniowie, miała problem z wyborem, ponieważ zaprezentowano ciekawe pomysły i pracochłonne dekoracje w większości samodzielnie przygotowane. Najwyżej oceniona została aranżacja : Karoliny Foltyńskiej i Agaty Połeć z kl 2 TŻ, zajmując I miejsce.