wydarzenia

PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY DO SANKTUARIUM NMP

Uroczystość odpustowa w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin od lat gromadzi  młodzież  z ropczyckich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. W poniedziałek, 12 września 2022 r., nie mogło na niej zabraknąć uczniów Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa.  W towarzystwie pocztu sztandarowego, wraz  z Dyrekcją i wychowawcami, kilkuset młodych ludzi przeszło ulicami miasta na plac przy Sanktuarium, aby wziąć czynny udział w koncelebrowanej polowej Mszy Świętej., której przewodniczył ks.

Tags: 

UCZNIOWIE ZSA-T NA FILMIE „ORLĘTA. GRODNO` 39”

We wtorek, 13 września 2022 r., uczniowie klas: I TMR, I TG, IV TAP i IV TUP wraz z organizatorkami wyjazdu – pp. Katarzyną Czajkowską, Jolantą Kosiak, Dorotą Gałat-Bubeńko i Agnieszką Ziębą-Kubik - wspólnie oglądali w rzeszowskim kinie Helios film Krzysztofa Łukaszewicza , który opowiada wstrząsającą historię dwunastoletniego mieszkańca Grodna, Leosia Rotmana, Żyda z pochodzenia – Polaka z wyboru, walczącego w obronie swojego miasta atakowanego przez sowieckich oprawców we wrześniu 1939 r.

Tags: 

NARODOWE CZYTANIE "BALLAD I ROMANSÓW" ADAMA MICKIEWICZA

W sobotę, 3 września 2022 r., odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma zachęcić do wspólnego czytania wybitnych  dzieł  literatury polskiej. Do  publicznej interpretacji w tym roku wybrano "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

"Zdaje mi się, że widzę... gdzie? Przed oczyma duszy mojej.”

Tags: 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Pierwszy września 2022 r., czwartek, to jednocześnie pierwszy dzień  nowego roku nauki i pracy dla młodzieży i pedagogów. W Zespole Szkół Agro-Technicznych ten szczególny dzień  rozpoczął się Mszą Św. dla – oraz w intencji – uczniów i pracowników ropczyckich szkół. O uroczystą oprawę nabożeństwa częściowo zadbali również sami uczniowie i nauczyciele.

Tags: 

TECHNICY POTWIERDZAJĄ SWOJE KWALIFIKACJE

Uczniowie klas trzecich w dniach 6-11 czerwca zdają egzamin zawodowy. Podczas tej sesji egzaminacyjnej młodzież mierzy się między innymi z kwalifikacją INF.02. – Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych . Informatycy walczą o uzyskanie pierwszej z dwóch kwalifikacji zawodowych. Egzaminy odbywają się po trzy zmiany na 6 stanowiskach. Ich zadania egzaminacyjne polegają np. na przygotowaniu stanowiska komputerowego, czy na wykonaniu lokalnej sieci.

Tags: 

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

 Dzisiaj chcemy pokazać wam i równocześnie pochwalić się ogrodem wokół naszej szkoły. To my, uczniowie technikum architektury krajobrazu zajmujemy się pielęgnacją tego ogrodu.   Na cotygodniowych zajęciach praktycznych , pod kierunkiem naszych nauczycieli, uczymy się i doskonalimy nasze umiejętności zawodowe. Sadzimy, przesadzamy, przycinamy i formujemy rosliny ozdobne. Teren ten jest również miejscem spędzania wolnego czasu przez wszystkich uczniów naszej szkoły.  Jest miejscem odpoczynku, spotkań i zielonych lekcji. Zachęcamy ósmoklasistów, kochających rośliny do naszej szkoły.

Tags: 

CZYTANIE JEST FAJNE

Monika Rusin, tegoroczna maturzystka, absolwentka technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu zdobyła tytuł Najlepszego Czytelnika w ZSA-T w roku szkolnym 2021/22. Podczas uroczystego pożegnania maturzystów odebrała z rąk pana dyrektora Bogusława Wojnowskiego nagrodę (książkową, a jakże!) oraz dyplom. W rozmowie opowiedziała nam, dlaczego jest molem książkowym.

Moniko, wygrałaś plebiscyt na Najlepszego Czytelnika w szkole z wynikiem 59 książek przeczytanych w klasie maturalnej. Dlaczego warto czytać?

Tags: 

IRENA SENDLEROWA

Jest rok 1942. Trwa wojna. W warszawskim getcie, każdego dnia ginie masa ludzi. Niektórym życie odbiera śmiertelny pocisk posłany z hitlerowskiej broni. Wielu dziesiątkuje praca ponad siły i choroby. Inni umierają z głodu i zimna. Panoszącemu się wszędzie złu czoła stawia trzydziestodwuletnia kobieta – Irena Sendlerowa. Wkrada się do warszawskiej dzielnicy zagłady i po cichu, nie prowokując niepotrzebnych spojrzeń Niemców, ratuje pojedyncze dzieci.... Dusze dzieci, które niemym krzykiem próbowały wzywać pomocy. Udaje się jej!

Tags: 

Strony