WIOSENNE WĘDROWANIE PO BESKIDZIE SĄDECKIM

23 maja 2023 r. uczniowie z klasy I IAG, IV TAK i IV IaP wyruszyli na wycieczkę do Krynicy. Głównym celem wyprawy było wejście na Jaworzynę Krynicką, a ponadto wizyta w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie. Pogoda sprzyjała nam wyjątkowo, kiedy rankiem ruszyliśmy z Czarnego Potoku malowniczym szlakiem w kierunku Jaworzyny. Trudy wędrówki wynagradzała piękna wiosenna zieleń, śpiew ptaków i wspaniała panorama Tatr, która na chwilę ukazała się piechurom u celu wędrówki, by za chwilę zniknąć we mgle i deszczu.  Na szczęście wkrótce znów pojawiło się słońce. Schodząc ze szczytu odwiedziliśmy Muzeum  Turystyki Górskiej przy  schronisku PTTK, w którym jednym z cenniejszych eksponatów jest księga pamiątkowa pochodząca jeszcze z czasów przedwojennych. We współczesnej księdze pojawił się tego dnia wpis AgroTeam.

Po górskim etapie wycieczki nastąpiła chwila relaksu w pięknych muszyńskich Ogrodach Zmysłów, zaprojektowanych tak, by intensywnie oddziaływać na pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Spacer po ogrodach był świetną lekcją plenerową dla uczniów architektury krajobrazu, którzy na żywo obserwowali sposób realizacji projektu ogrodu podzielonego na strefy, służące nie tylko rekreacji, ale także celom terapeutycznym.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy pijalnię wód w centrum Krynicy – Zdroju, gdzie co odważniejsi uczniowie spróbowali leczniczej wody Zuber, która podobno dobroczynnie wpływa na bystrość umysłu, ale ma nieznośny smak. Spacer po pięknym krynickim deptaku przerwał nam rzęsisty deszcz, ale nikt nie zmókł, bo pod kilkoma parasolkami uczniowie zmieścili całą klasę.

Małgorzata Pięta