VII PODKARPACKI FESTIWAL SZARLOTKI

W słoneczną jesienną niedzielę, 23 października, w Siedlisku Janczar w Pstrągowej odbył się Konkurs na Najsmaczniejszą Szarlotkę 2022 r. Już po raz siódmy szarlotkowe zmagania przyciągnęły pokaźną liczbę uczestników – tym razem  aż 22! Wśród nich byli cukiernicy amatorzy, Koła Gospodyń Wiejskich oraz szkoły gastronomiczne.

Dwie uczennice Branżowej Szkoły I stopnia: Amelia Przybek i Klaudia Szeliga z klasy I Cukiernik, pod opieką nauczycielki przedmiotów gastronomicznych p. Agnieszki Magryś, przygotowały jabłkowy smakołyk, któremu nadały nazwę: „Szarlotka pachnąca cynamonem”. Wypiek musiał bardzo posmakować jury konkursu, gdyż Nasza Szkoła otrzymała Wyróżnienie Specjalne. Udział w VII Podkarpackim Festiwalu Szarlotki był wspaniałym doświadczeniem.

Agnieszka Magryś