TRZY DNI WYPEŁNIONE SZTUKĄ W ZSA-T

W dniach 16, 17 i 18 listopada w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach odbywała się wystawa malarska Pani Danuty Desoń.

Artystka pochodzi z legendarnego Krakowa i jest także mistrzynią cukiernictwa. Studiowała  na Akademii Sztuk Pięknych.  Określa siebie jako  artystkę amatorkę.  Maluje prawie wyłącznie farbami olejnymi, chociaż nie jest jej obca akwarela. Obrazy powstają na płótnie naciągniętym na drewnianą ramę, czyli blejtramie. O miłości do sztuki  malarskiej świadczy ilość namalowanych prac. Spod pędzla Pani Danuty  wyszło ich około tysiąca.

Nasza mistrzyni nie tylko wystawiła swoje  prace artystyczne, ale również częstowała gości i uczniów wspaniałym tortem na złotej tacy. Szkoła zrewanżowała się przedstawieniem dzieł swoich uczniów i absolwentów.

W drugim dniu wystawy swój wykład na temat „Aranżacje florystyczne w malarstwie. Kierunki kształcenia szkoły: architektura krajobrazu i geodezja umożliwiają stworzenie własnej firmy” wygłosiła Pani Elżbieta Kosydar.

W ostatnim dniu wystawy gościliśmy Panią Elżbietę Orzech (PCEK w Ropczycach), która opowiadała nam o Józefie Mehofferze, artyście, który „wyprzedził swoją epokę.” Przy okazji okazało się, że uczniowie kierunku technik informatyk zdają się być zalążkiem nowej generacji mistrzów grafiki cyfrowej.

Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom za obecność oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dorota Gałat- Bubeńko, Leszek Klabacha