ZAWODY W PRZEDSZKOLU

W dniu 8. 06.2016 roku na placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Ropczycach odbyły się zawody sportowe pod hasłem „na sportowo jest zdrowo”. Zawody dla przedszkolaków zostały przygotowane i przeprowadzone przez panią Agatę Paśko – nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach. Wraz z grupą uczniów ZSA-T mali sportowcy sprawdzali swoje umiejętności w różnych konkurencjach. Były strzały do bramki, przeciąganie liny, sprint, przejście labiryntu na czas, toczenie piłki koszykowej slalomem jak również rzut woreczkami do celu. Pięcio i sześciolatki miały wielkiego ducha sportu. Ich zaangażowanie było widać w każdej konkurencji. Oprócz tego towarzyszyło maluchom dużo radości co można było zaobserwować poprzez śpiewani piosenek lub różne zabawy pomiędzy konkurencjami. Uczniowie ZSA-T prowadzili swoje drużyny przedszkolaków motywując ich i rozbawiając jak prawdziwi kapitanowie.

Niesamowitą niespodzianka dla małych sportowców był występ uczniów ZSA-T, którzy tańczą w szkolnym zespole „TASZ”. Specjalnie na tą okazję zespół zaprezentował taniec do piosenki o czekoladzie. Nie tylko dzieci ale również wszyscy pracownicy z Przedszkola włączyli się do kibicowania i wspólnej zabawy.

Taka forma aktywności fizycznej rozpowszechniana już od lat przedszkolnych nie tylko jest promocją zdrowia ale również wspaniałą zabawą, która zapada w pamięć na długie lata.

Podziękowania za zaangażowanie dla uczniów:

Anna Chendyńska, Karolina Gawryszewska, Agata Magdoń, Dagmara Gątarska, Ewelina Urbanek, Łukasz Duwer, Paulina Bartuś, Paulina Parys, Izabela Cholewa, Beata Bieszczad, Anna Łagowska, Kinga Łyszczek Dariusz Świstak, Tadeusz Dziurdzik, Wioletta Turczyn.