WYŚPIEWALI II I III MIEJSCE

Już po raz osiemnasty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Jak każdego roku wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej to zmagania muzyczne oraz doskonała okazja do pogłębiania wiedzy z zakresu języków obcych. W tym roku festiwal odbył się 7 kwietnia. Wzięli w nim udział uczniowie z 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Na scenie prezentowali się soliści oraz zespoły muzyczne. Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach – język angielski, niemiecki oraz rosyjski.

W kategorii języka angielskiego III miejsce zajęli Natalia Stanek i Marcin Birkowski. Duet zaprezentował utwór „Say You Love Me”. Z kolei w kategorii języka niemieckiego II miejsce zdobyły Mariola Dubiel i Natalia Tokarz z utworem „Du bist ein Wunder”. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowali również Agata Magdoń i Kacper Szlachta, którzy wykonali piosenkę „Du”. Utwór w języku rosyjskim „ Milion alyh roz” zaśpiewała Mariola Puszkin. Przygotowaniem uczniów do konkursu zajęli się nauczyciele języków obcych: Dominika Jezioro, Bernadeta Bokota i Agnieszka Konefał.
Z roku na rok poziom festiwalu jest coraz wyższy. Młodzież prezentuje rozmaite utwory obcojęzyczne w bardzo interesujących aranżacjach. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej promuje nie tylko naukę języków obcych, ale jest także świetną okazją do zaangażowania się w pozalekcyjną działalność szkoły.

Dominika Jezioro