WIZYTA KS. BISKUPA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 26 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość. Swoją osobą zaszczycił nas ks. Biskup Edward Białogłowski. Wraz z ks. Biskupem przybyli zaproszeni goście: ks. Stanisław Mazur z parafii Przemienienia Pańskiego, ks. Leopold Kordas z parafii św. Barbary  oraz księża uczący w naszej szkole  Marek Kędzior i Przemysław Krzysztoń.

O godzinie 8.00 ks. Biskup został oficjalnie powitany przez Dyrekcję Szkoły  i młodzież. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani Dyrektor Agnieszka Mazur, witając Pasterza Kościoła w imieniu grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji. Powiedziała, że społeczność ZSA-T jest żywym kamieniem, którego Ty Księże Biskupie jesteś reprezentantem. Swoje przemówienie Dyrektor Agnieszka Mazur zakończyła słowami Matki Teresy z Kalkuty „Nie szukajcie Boga w zaświatach. On jest przy Tobie”.  Następnie głos zabrał przewodniczący Szkoły Paweł Koczela. Ciekawym punktem programu była prezentacja przygotowana przez ucznia klasy IV Tu Damiana Kujdę, który  opowiedział w  o szkole, jej powstaniu, kierunkach kształcenia i osiągnięciach, którymi szczyci się nasza szkoła.

Następnie głos zabrał ks. Marek Kędzior – katecheta w naszej szkole, który w piękny sposób przybliżył sylwetkę patrona szkoły Wincentego Witosa oraz sylwetkę założyciela szkoły ks. dr. Jana Zwierza. Miły pobyt uświetnił występ muzyczny naszych uczennic. Na koniec głos zabrał zaproszony gość ks. Biskup dziękując wszystkim za piękne przyjęcie. Udzielił zgromadzonym Błogosławieństwa Bożego. Po części oficjalnej w auli nastąpiło spotkanie wszystkich pracowników szkoły w pokoju nauczycielskim. Czas minął miło i przyjemnie przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem pań: Sylwi Nizioł i Doroty Dudzińskiej. Pani Dyrektor Agnieszka Mazur pożegnała ks. Biskupa, życząc mu zdrowia w dalszych latach życia oraz posłudze Kościoła.

Dziękujemy ks. Biskupowi za przybycie, odwiedzenie murów naszej szkoły, ciepłe słowa i błogosławieństwo.

I.K

galeria zdjeć