XVII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Już po raz siedemnasty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Jak każdego roku wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Agro - Technicznych w Ropczycach. Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej to zmagania muzyczne oraz doskonała okazja do pogłębiania wiedzy z zakresu języków obcych. W tym roku Festiwal odbył się 6 kwietnia 2016r. Wzięli w nim udział uczniowie z 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Na scenie prezentowali się soliści oraz zespoły muzyczne. Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach – język angielski, niemiecki oraz rosyjski. W kategorii języka angielskiego III miejsce zajęła Karolina Kujda. Solistka zaprezentowała utwór „Mercy”, a do występu przygotowała ją Dominika Jezioro. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowali również Mariola Puszkin i Bartłomiej Kulig, którzy wykonali piosenkę „Almost Lover” i przygotowywali się pod opieką Agnieszki Piskorowskiej. Natomiast w kategorii języka niemieckiego II miejsce zdobyli Agata Magdoń i Kacper Szlachta z utworem „Sag Etwas”, nad którymi opiekę sprawowała Agnieszka Konefał. Z roku na rok poziom festiwalu jest coraz wyższy. Młodzież prezentuje rozmaite utwory obcojęzyczne w bardzo interesujących aranżacjach. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej promuje nie tylko naukę języków obcych, ale jest także świetną okazją do zaangażowania się w pozalekcyjną działalność szkoły.

Dominika Jezioro