PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny to chyba najbardziej wyczekiwany moment w roku, zarówno przez uczniów, jak również przez nauczycieli. Jak co roku w dniu 21 marca 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli: Panią Magdalenę Charchut, Panią Agnieszkę Dąbroś oraz Panią Kingę Śliwa. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, pierwszą z nich była, „Jaka to melodia” uczniowie musieli wykazać się znajomością utworów Michała Szpaka, oraz zespołów: Piersi, Budka Suflera, Akcent i Enej. Drugi konkurs dobrze nam znany z przyjęć weselnych ”Rodzinna wycieczka do zoo” łączył ze sobą dobrą zabawę oraz wysiłek fizyczny. Zadaniem uczestników było jak najszybsze obiegnięcie wszystkich siedzących członków własnej drużyny, w momencie, gdy usłyszeli przyporządkowane im w zabawie imiona. Następnie uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursie rozpoznawania smaków, nie wiedzieć, czemu największy problem sprawił niepozorny smak koperku. Ostatnim konkursem tego dnia był pokaz mody wiosennej. Przedstawiciele poszczególnych klas mieli za zadanie zaprezentować swoja Panią Wiosnę. Komisje jednogłośnie zdecydowały, że wszystkie Panie Wiosny są piękne, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Pani Wiosna klasy 1Tż oraz Pan Wiosna zaprezentowany przez maturzystów, klasę 4TMR.

Jak wszyscy zapewne wiemy, wagarowanie w pierwszy dzień wiosny przez długi czas było tradycją uczącej się młodzieży. Jednak coraz więcej uczniów odchodzi od tego zwyczaju. Z jednej strony obawa przed konsekwencjami nieobecności w szkole, z drugiej, szkoły coraz częściej zachęcają uczniów do pozostania w tym dniu w szkolnych murach i wzięcia udziału w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich, tak też i było w naszej szkole.