TYDZIEŃ KRWIODAWSTWA 2016

W dniu 29 listopada br. Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ropczycach zorganizował spotkanie w Zespole Szkół Agro - Technicznych im. Wincentego Witosa z okazji Tygodnia Honorowego Krwiodawstwa, w którym uczestniczyli również członkowie Szkolnego Koła PCK oraz Krwiodawcy z naszej szkoły. Spotkanie to było idealna okazją do przypomnienia sobie, iż krew jest najcenniejszym darem, który może uratować komuś życie.
Samorząd Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego reprezentował Starosta - Witold Darłak oraz Zofia Mudryk - Dyrektor PCPR w Ropczycach. W spotkaniu uczestniczył również Bolesław Bujak - Burmistrz Ropczyc, Andrzej Rachwał - Przewodniczący Komisji ds. Zdrowia i Porządku Publicznego Rady Miejskiej, Wicedyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK. Ropczycki oddział rejonowy PCK reprezentowali: Grazyna Skałuba - prezes, Zofia Jasek - sekretarz oraz Zenon Kołbuc - Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Ropczycach. W spotkaniu udział wzięli również dyrektorzy szkół oraz opiekunowie Szkolnych Kół PCK. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany pod kierownictwem Pani Sławomiry Marciniec.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 60 lat. Na pobranie musi zgłosić się z dokumentem tożsamości. Ważne, aby nie była w tym czasie przeziębiona i nie zażywała leków. Serdecznie zapraszamy. Więcej info opiekun HDK PCK - P. Jakub Skóra