ODWIEDZILI NAS MŁODZI ADEPCI SZTUKI KULINARNEJ

odwiedzili nas

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej  z Sędziszowa Małopolskiego wraz z panią dyrektor Marią Chuderską, wychowawczynią klasy oraz nauczycielem wspierającym. Uczniowie  wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci zostały przywitane występem naszego szkolnego zespołu tanecznego, którego opiekunem jest pani A. Paśko. Zaprezentowane zostały dwa układy taneczne  zumby. Miłym akcentem było włączenie się małych gości do tańca na scenie. Po tym przywitaniu dzieci dekorowały upieczone przez siebie „wielkanocne symbole”, czyli  baranki, jajka, zajączki i kurczątka. Miłym akcentem spotkania był wspólny poczęstunek. Wszystkim smakował żurek z jajkiem i kiełbasą, wielkanocne babki, mazurki, sernik,  wypieki z ciasta drożdżowego, oraz kruche babeczki. W organizację warsztatów włączyli się uczniowie z klasy IIa i I TŻ Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, którym serdecznie dziękują organizatorzy spotkania Magdalena Charchut, Halina Wiktor i Sylwia Majka-Białorudzka. Mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w tych maluchach iskierkę kulinarną.

M. Ch, H.W.