OBSŁUGA KORPUSU DYPLOMATYCZNEGO

Dzięki współpracy z szefem kuchni i zarazem właścicielem restauracji CFC w Ropczycach Panem Adamem Wałęgą kelnerzy z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w realnych warunkach.  Dostaliśmy zaproszenie od Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych do współorganizacji przyjęcia typu angielskiego dla Ministra Rolnictwa, którym obecnie jest Krzysztof Jurgiel.

Wyjeżdżając raniutko do Warszawy byliśmy mocno zestresowani i podnieceni faktem, iż będziemy mieć zaszczyt obsługiwać tak ważnych gości. Kiedy dotarliśmy na miejsce rozpoczęły się intensywne przygotowania do przyjęcia. Szefowie kuchni m.in. Adam Wałęga, Marcin Piotrowski, Jarosław Uściski, Marcin Suchenek, Sebastian Kornacki, Maciej Fabisiak przygotowywali potrawy z wszystkich stron świata. Uczniowie z naszej szkoły wraz z kolegami z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie mieli za zadanie przygotować salę i obsłużyć Ambasadorów, Ministrów oraz członków Kierownictwa resortu. Było trochę stresu, gdyż obsługa tak szacownych gości wymaga dużych umiejętności i znajomości zasad protokołu dyplomatycznego, ale staraliśmy się jak tylko potrafimy godnie reprezentować Podkarpacie. Cieszymy się bardzo ze spotkania ze znanymi szefami kuchni, którzy dzielili się z nami cennymi wskazówkami, proponowali współpracę i wspierali podczas obsługi. Było to dla nas niezapomniane doświadczenie.

Chcemy w tym miejscu gorąco podziękować organizatorom za zaufanie, którym nas obdarzyli, powierzając tak odpowiedzialne zadanie. Liczymy na dalszą współpracę z „Polską Ekologią” i oczywiście z szefami obecnymi na spotkaniu.