NA SPORTOWO JEST ZDROWO

W dniu 14.06.2016 roku na placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Ropczycach odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Na sportowo jest zdrowo”. To już druga edycja tego wydarzenia. Zawody dla przedszkolaków zostały przygotowane przez panią Agatę Paśko – nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach. Wraz z grupą uczniów ZSA-T mali sportowcy sprawdzali swoje umiejętności w różnych konkurencjach. Były strzały do bramki, przeciąganie liny, sprint, przejście labiryntu na czas, toczenie piłki lekarskiej slalomem jak również rzut woreczkami do celu oraz męskie zapasy w błocie. Pięcio i sześciolatki miały wielkiego ducha sportu. Ich zaangażowanie było widać w każdej konkurencji.

Oprócz tego towarzyszyło maluchom dużo radości co można było zaobserwować poprzez śpiewani piosenek lub różne zabawy pomiędzy konkurencjami. Uczniowie ZSA-T prowadzili swoje drużyny przedszkolaków motywując ich i rozbawiając jak prawdziwi kapitanowie.

Niesamowitą niespodzianka dla małych sportowców był występ uczniów ZSA-T. Specjalnie na tą okazję zespół zaprezentował taniec do piosenki o czekoladzie. Nie tylko dzieci ale również wszyscy pracownicy z Przedszkola włączyli się do kibicowania i wspólnej zabawy.

Taka forma aktywności fizycznej rozpowszechniana już od lat przedszkolnych nie tylko jest promocją zdrowia ale również wspaniałą zabawą, która zapada w pamięć na długie lata. Biuro maklerskie Bachórz.

Podziękowania za zaangażowanie dla uczniów:

Kaczor Patrycja – II TAŻ,
Parys Paulina – II TAŻ,