EKONOMIA W PRAKTYCE DLA GIMNAZJALISTÓW

W trakcie  ferii zimowych Młodzież szkół gimnazjalnych z Łączek Kucharskich i Wielopola Skrzyńskiego   gościła  w naszej szkole.  15 lutego 2016 r. odbywały się  warsztaty ekonomiczne,  podczas których uczniowie poznawali funkcjonowanie ekonomii w praktyce.  Nauczyli się  sporządzać i drukować faktury sprzedaży dla małego przedsiębiorstwa usługowego  wykorzystując   program finansowo- księgowy, który używany jest  w  wielu  małych i średnich firmach. Sporządzali również roczne rozliczenie podatkowe Pit 37 nie zapominając o odliczeniu 1 % podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Miłym akcentem warsztatów było zaprezentowanie kilku ważnych reguł savoir- vivre dotyczących zachowania  się podczas ważnych spotkań. Gimnazjaliści nauczyli się , że  serwowanie napojów w trakcie narad, konferencji, przyjmowania gości, spotkań z klientami, szkoleń, sympozjów jak również przyjęć musi dokonywać się zgodnie z zasadami etykiety i z klasą. Przyznali ,że przedsiębiorca powinien  profesjonalnie reprezentować swoje przedsiębiorstwo, również podczas tych mniej oficjalnych okazji, że postawienie na dobre maniery jest jedną z najlepszych inwestycji.

Warsztaty prowadziły  p. Sylwia Nizioł i p. Agnieszka Wychocka.