DODATKOWE KWALIFIKACJE

Dodatkowe kwalifikacje większą szansa na znalezienie pracy. Wielu młodych ludzi z niepokojem myśli o tym jak poradzi sobie w dorosłym życiu na rynku pracy – czy uda się zdobyć odpowiednie wykształcenie, czy wyuczony zawód okaże się poszukiwany, czy uda się znaleźć dobrą pracę albo choćby jakąkolwiek? Odpowiedź na te pytania jest bardzo trudna ze względu na to, iż sytuacja na rynku pracy zależy od wielu czynników i na dodatek wciąż się zmienia. Choć nie od nas zależy wzrost gospodarczy czy poziom bezrobocia i nie my  decydujemy o tym, co się będzie działo w polskiej i światowej gospodarce , to jednak mamy wpływ na to, co dotyczy nas samych. Możemy się starać o jak najlepsze wykształcenie, zdobyć przydatne umiejętności i inne kwalifikacje, które ułatwią nam późniejszą karierę zawodową. O zdobyciu dodatkowych kwalifikacji podczas ferii zimowych pomyśleli uczniowie naszej szkoły. Wzięli oni dział w dwudniowym kursie obsługi kasy fiskalnej, a więc uzyskali kwalifikacje wymagane przy zatrudnieniu, a konieczne przy prowadzeniu własnej działalności.