UCZESTNICZYLIŚMY W DNIU OTWARTYM WSIIZ W RZESZOWIE

22 lutego 2018 roku klasa III TŻ jako klasa patronacka WSIiZ wraz z opiekunami: M. Charchut i H. Wiktor wzięła udział w Dniu Otwartym WSIiZ w kampusie uczelni w Kielnarowej.

Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z  aktualna ofertą dydaktyczną uczelni. Szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielali wykładowcy, studenci oraz absolwenci.

W programie Dnia Otwartego znalazło się szereg konsultacji, warsztatów, wykładów dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie zwiedzili uczelnię oraz mieli możliwość uczestnictwa w multimedialnych atrakcjach. Studenci Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych zaprezentowali możliwości druku 3D, a pracownicy Katedry Grafiki Komputerowej opowiedzieli m. in. o wirtualnej rzeczywistości i procesie tworzenia postaci do gier komputerowych.

Dodatkowymi atrakcjami były: pokaz produkcji kosmetyków, zabiegi pielęgnacyjne dłoni, pokaz robotów, analiza składu masy ciała, analiza kolorystyczna, dermo konsultacje, prezentacja życia studenckiego uczelni  i wiele innych.

Korzystając z okazji pobytu w Rzeszowie nasi uczniowie w kinie Helios obejrzeli film pt „Cudowny chłopak”. Film porusza problem niepełnosprawności dziecka, jego relacje rodzinne i szkolne.

…Są takie filmy, po których trudno pozostać obojętnym. "Cudowny chłopak" jest jednym z nich. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia.

M.Ch, H.W.