ARCHITEKCI KRAJOBRAZU W MIEJSCU PIASTOWYM

11 czerwca 2018r. uczniowie klasy I i II Technikum architektury krajobrazu uczestniczyli w ostatniej już w tym roku szkolnym wycieczce zawodowej. Był to już czwarty nasz wyjazd, w ramach zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu przedmiotów zawodowych architektury krajobrazu. W ramach tej wycieczki odwiedziliśmy szkółkę roślin ozdobnych w Miejscu Piastowym, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda i funkcjonuje produkcja polowa i pod osłonami drzew i krzewów ozdobnych. Zobaczyliśmy również ważne dla nas systemy nawadniania roślin, nawożenia i ochrony. Następnie udaliśmy się do Komborni, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć i  zwiedzić XVII – to wieczny Zespół pałacowo - parkowy. Spotkaliśmy tam dużo ciekawych i unikatowych okazów drzew, będących już pomnikami przyrody. Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym tego typu wyjazdy będziemy kontynuować.

O.M. klasa I TAK