AGRO SHOW BEDNARY 2016

W dniach 22-23 września nasi uczniowie wraz z opiekunami z klas I-IV TMR wyjechali na dwudniową wycieczkę do Poznania na największe targi rolnicze w Polsce AGRO SHOW BEDNARY 2016. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział  w szkoleniu zorganizowanym przez Akademię CLAAS Polska. Przedstawiciele akademii przedstawili uczniom najnowszą technologię jaką używa obecnie firma CLAAS. Można było zboczyć jak firma CLAAS produkuje maszyny i jak wygląda efekt końcowy, czyli gotowa maszyna do pracy w polu. Po szkoleniu przedstawiciele firmy wzięli nas na pole pokazowe, aby spróbować się jako operator ciągnika i ładowarki teleskopowej. Po części praktycznej przyszedł czas na pożegnanie akademii i udanie się do miejsca noclegu. Uczniowie dostali upominek w postaci smyczy i katalogów na rok 2016/2017. Po opuszczeniu akademii uczniowie wraz z opiekunami mając jeszcze trochę czasu postanowili zwiedzić rynek w Poznaniu. Uczniowie mogli zwiedzić słynny kwadratowy rynek na którym można znaleźć  Ratusz, domki budnicze o pięknych kolorach, wagę miejską, sukiennice, kramy, ławy chlebowe, pręgierz i wiele wiele innych ciekawych budowli. Rynek jest  trzecim co do wielkości w Polsce i jednym z największych w Europie. Uznawany za jeden z najpiękniejszych w kraju. Na drugi dzień przyszedł czas na zwiedzanie targów AGRO SHOW. Jest to największa tego typu impreza w Polsce i druga w całej Uni Europejskiej. Uczniowie mogli zobaczyć maszyny w środku, z zewnątrz oraz porozmawiać z przedstawicielami firm, które ich interesowały. Na targach można było też spotkać wiele twarzy z programów telewizyjnych m.in. Anię z ,,Rolnik szuka żony'', Ireneusza Bieleninika-przentera telewizyjnego i wiele innych gwiazd. Uczniowie mogli też dowiedzieć się o środkach ochrony roślini nawozów, których rolnicy używają do nawożenia swoich roślin i nie tylko. Również firmy z działu finansowego i branż rolniczych przedstawiały swoje oferty dla rolników. Po pełnych dniu atrakcji zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami udali się  w podróż powrotną. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i już pytają, kiedy będzie następny wyjazd na Międzynarodową Wystawę Maszyn i Urządzeń Rolniczych AGRO SHOW BEDNARY!!!!

Witold Ferfecki kl.IV TMR