Technik informatyk

informatyk

1. Technik informatyk to nowoczesny i jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku pracy. Zawód ten zyskał duże znaczenie wraz z upowszechnieniem się komputerów oraz rozwojem Internetu, kiedy to informatyka stała się ważnym elementem rozwoju przemysłu czy handlu, wspomaga skuteczne zarządzanie firmą, wspiera medycynę, edukację, komunikację i wielu innych dziedzin. Ponieważ jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż, powstało wiele specjalizacji między innymi programista, administrator sieci komputerowych, projektant stron internetowych.

2. Informacje dodatkowe Uczeń w ramach kształcenia ma możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów firmy Cisco potwierdzających swoje umiejętności z zakresu: diagnozowania i naprawy sprzętu komputerowego, zarządzania sieciami komputerowymi oraz konfiguracji różnych systemów operacyjnych. Nasza szkoła od wielu lat jest jedną z Lokalnych Akademii Cisco. Dodatkową formą kształcenia jest nasze uczestnictwo w programie IT SZKOŁA - internetowego, otwartego programu studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Jesteśmy jedną z najbardziej aktywnych szkół w Polsce działających w tym przedsięwzięciu.

3. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia
  • EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
    ZOBACZ - FILM
    • Uczeń, zdobywając tę kwalifikację, będzie potrafił:
    • przygotować stanowisko komputerowe do pracy,
    • wykonać lokalną sieć komputerową,
    • naprawić urządzenia techniki komputerowej,
    • administrować systemami operacyjnymi.
  • EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych
    • Uczeń, zdobywając tę kwalifikację, będzie potrafił:
    • tworzyć i administrować bazy danych,
    • tworzyć strony i aplikacje internetowe.

4. Sylwetka absolwenta.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
  • - montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych,
  • - projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami,
  • - projektowania baz danych i administrowania bazami danych,
  • - tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.

5. Absolwent technikum informatycznego może założyć własną firmę i prowadzić działalność gospodarczą w wybranym zakresie. Do typowych zadań zawodowych na stanowiskach pracy, w zależności od wybranej profesji, należą: montaż, naprawa, konserwacja i obsługa serwisowa sprzętu komputerowego rozbudowa i udoskonalanie zestawu komputerowego testowanie i diagnozowanie sprzętu komputerowego konfiguracja stanowisk komputerowych tworzenie aplikacji użytkowych i programów komputerowych konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi projektowanie i administrowanie systemami baz danych cyfrowe przetwarzanie obrazu i dźwięku.

6. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia:

BAZA DYDAKTYCZNA - GALERIA

CIEKAWOSTKI - zobacz nasz komiks pt. "Dziewczyna z komputera" stworzony przy współpracy z uczniami na zajęcia koła informatycznego.

komiks