CZAS NA ZDROWIE - SPOTKANIE

8 czerwca 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach projektu „Czas na zdrowie”. Wszystkich przybyłych gości powitała pedagog – Sylwia Majka - Białorudzka. Następnie głos zabrała pani dyrektor ZSAT Agnieszka Mazur, która podziękowała za zaangażowanie młodzieży w projekt. Wśród zaproszonych gości byli: pan Dyrektor Oświaty Stanisław Skiba, pani Karolina Drobot, dietetyk, pedagogów, nauczycieli, którzy przybyli ze swoimi uczniami i podopiecznymi. Nauczyciele przybyli wraz z uczniami z: Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół im. J. Zwierza, Zespołu Szkół nr 1, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Ropczyc. Przybyli również uczestnicy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo z Sędziszowa Młp i z Wiercan.

Celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia – zasad zdrowego odżywiania się, produkcji ekologicznej żywności. Projekt przygotowały następujące osoby: Babicz Kamila, Bezara Dominika, Ciołek Gabriela, Ciskał Klaudia, Dyło Aleksandra, Jaworek Kamila, Ryba Beata, Zając Natalia przy współpracy z całą klasa II b Tż i II a Tż, oraz paniami Dorotą Dudzińską i Magdalena Charchut, Heleną Jaworek , Bernadetą Zając. Gościem specjalnym była pani Karolina Drobot, dietetyk z Siła Zdrowia w Dębicy. W formie wykładu przedstawiła naszym uczniom i zaproszonym gościom zasady zdrowego żywienia. Po prelekcji odbył się seans filmowy pt.: „Śmietnik w mojej głowie”. Film pozwolił nam zrozumieć skutki nieodpowiedniego odżywiania się.

Po seansie nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek ze świeżych produktów, przygotowany przez klasy II b TŻ i II a TŻ. U pani Karoliny Drobot można było się zwarzyć, zbadać poziom wody i tłuszczu w organizmie. Pyszne proziaki upiekła nam pani Helena Jaworek – babcia Kamili z II a TŻ. Piękną kompozycję owocowo - warzywną przygotowała Natalia Zając wraz z mamą Bernadetą Zając wykorzystując technikę carvingową. Oprawą techniczną zajmowali się Hubert Curzytek, Sebastian Jakubowski, Kamil Baran. Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc!!!!