ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „NA TROPIE CZYSTEGO POWIETRZA”!

14 listopada obchodziliśmy  w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony kilkanaście lat temu przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza Fundację Arka z Bielska-Białej. Dziś wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Każdy z nas codziennie podejmuje decyzje, które przekładają się na jakość powietrza w naszej okolicy, a często również na stan powietrza, którym oddychają ludzie na drugim końcu świata. Codziennie decydujemy o tym, z jakiego środka transportu skorzystamy, w jaki sposób ogrzejemy nasze domy czy jaką ilość zanieczyszczeń dostarczymy do środowiska poprzez wybory konsumenckie – wyprodukowanie każdej kupionej przez nas rzeczy niesie ze sobą koszty środowiskowe.

 Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego. Zanieczyszczenia powietrza nie są problemem lokalnym. Powietrze nie zna granic.

Zanieczyszczenia wytworzone w jednym miejscu mogą przemieszczać się na bardzo duże odległości, niejednokrotnie pokonując granice miast, państw, a nawet kontynentów. Na globalny charakter zanieczyszczeń powietrza wskazuje także ich udział w zachodzących obecnie zmianach klimatu. 

W związku z obchodami Dnia Czystego Powietrza w naszej szkole, opiekunki  Ligii Ochrony Przyrody zorganizowały konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt. „Na tropie czystego powietrza”. Miło nam poinformować, że zwycięzcami konkursu zostali :

I miejsce:  Kamila Książek – z klasy IV TAK
II miejsce: Hubert Drozd – z klasy III Ti
III miejsce: Zuzanna Świętoń – z klasy IV TAK

Laureaci otrzymali najwyższe oceny z przedmiotów: biologia i geografia oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Agro-Technicznych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie LOP