ZAJĘCIA Z PREORIENTACJI ZAWODOWEJ

Korzystając z pięknych warunków pogodowych i lokalizacyjnych, na terenie warsztatów szkolnych ZSA-T zostały zorganizowane zajęcia z preorientacji zawodowej. W dniu 6 października odwiedziła nas młodzież z 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 z Sędziszowa Małopolskiego wraz z opiekunami. W ramach warsztatów gastronomicznych nasi goście mogli sami przygotować koktajle owocowe, udekorować pierniki, rurki czy babeczki. Między zajęciami jeździli na symulatorze jazdy. Zobaczyli jak pielęgnujemy ogród. Dowiedzieli się jakie rośliny możemy posadzić w danych warunkach terenowych, jak je pielęgnować i formować, by stworzyć piękną kompozycję. Uczestniczyli w grze terenowej na zlokalizowanie punktu wcześniej wyznaczonego, zgłębiając tym samym tajniki geodezji. Zapoznali się z organizacją pracy na zajęciach praktycznych na kierunkach mechanicznych. W wolnym czasie piekli kiełbaski i ziemniaki. Zajęcia zorganizowały i przygotowały panie M. Charchut, A. Konefał, S. Białorudzka, D. Dudzińska przy pomocy uczniów klas II TŻP, IV TMUM, II BMP z udziałem A. Czarnik i H. Wiktor, T. Klimka.