"UMARŁYCH WIECZNOŚĆ DOTĄD TRWA, DOKĄD PAMIĘCIĄ IM SIĘ PŁACI" (WISŁAWA SZYMBORSKA)

Listopadową tradycją naszej szkoły jest, że tuż przed lub po Uroczystości Wszystkich Świętych, młodzież z Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Agro-Technicznych nawiedza na miejskim cmentarzu groby osób związanych z historią szkoły, między innymi miejsce spoczynku ks. dra Jana Zwierza. Wraz z przedstawicielami SU na cmentarz udała się klasa 1TŻ. Takie wspólne wyjścia na pobliskie nekropolie  to wspaniała lekcja dla naszych wychowanków i dla nas samych. Każdy zdaje sobie sprawę, że tylko w ten sposób zachowamy drogich nam zmarłych w pamięci.

Znicze na ten cel przekazane zostały przez samych uczniów. Jak co roku każda klasa zakupiła znicz, który zapłonął tym razem 28.11.2022r. w Dniu Zadusznym. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Agnieszka Konefał