SZKOLENIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH PSZCZELARZY

W dniu 16 grudnia 2018r. w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyło się szkolenie dla początkujących pszczelarzy zorganizowane przez Podkarpacki Związek Pszczelarzy. Tytuł szkolenia: „ABC pszczelarstwa”. Wykład poprowadził wykładowca Szkoły w Pszczelej Woli, pan. Mariusz Chachuła. Omawiane zagadnienia dotyczyły: zakładania pasieki, całorocznej gospodarki pasiecznej, powiększania pasieki oraz wychowu matek na własne potrzeby. Były to ważne tematy zwłaszcza dla początkujących pszczelarzy. W szkoleniu tym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, zainteresowani tematyka pszczelarską , w ramach, realizowanego w szkole projektu pt. „ Młodzi ekolodzy na ratunek pszczołom”.

H.W.