SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022 – „ WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!”

W dniu 16 września 2022 roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata - Polska”. W tym roku akcji przyświecało hasło:„Wszystkie śmieci są nasze!”.

Sprzątanie Świata  to międzynarodowa kampania przeprowadzana na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na wspólnym sprzątaniu śmieci piętrzących się  poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W akcji uczestniczyli  wszyscy Ci, którym nie jest obojętny los naszej planety, a więc również uczniowie ZSA-T pod opieką wychowawców oraz innych nauczycieli,  którzy sprzątali teren wokół szkoły, warsztatów szkolnych i pobliski las.

Na lekcjach biologii akcja sprzątania była połączona z edukacją ekologiczną młodzieży. W pogadankach ekologicznych uwzględniono inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie starali się też jak najlepiej zrozumieć hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata.

Uczestnictwo w sprzątaniu naszego powiatu  w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną z form proekologicznego wychowania – dziękujemy za liczny udział!

W takich momentach jesteśmy z Was szczególnie dumni !!!

Opiekunowie Ligii Ochrony Przyrody: H. Wiktor, J. Gawron, K. Bober, M. Charchut