SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI KPP

7 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami KPP w Ropczycach panią nadkomisarz Dominiką Oleś i panem aspirantem sztabowym Pawłem Baranem. Tematem spotkania była ”Odpowiedzialność karna i zasady bezpiecznego poruszania się w strefie publicznej”. W czasie prelekcji zostały poruszone tematy dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów; naruszanie nietykalności cielesnej, wymuszenia, kradzieże, bójki, rozboje, napaści, cyberprzemoc, handel ludźmi. Omówiono konsekwencje łamania prawa, zagrożeń cywilizacyjnych, negatywne skutki używek i przepisy ruchu drogowego. W czasie trwania spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, prowadząca w sposób wyczerpujący na nie odpowiadała.

SMB