POZNAJEMY PRODUKTY EKOLOGICZNE I TRADYCYJNE!

20 września uczniowie drugiej klasy technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, wraz z opiekunem – p. Sylwią Nizioł, uczestniczyli w szkoleniu  pod hasłem:  „Produkt ekologiczny i tradycyjny” , króre odbywało się w   Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Szkolenie prowadzili   specjaliści ze Związku Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” .

W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi o zasadach ekologicznej produkcji, o jakości żywności ekologicznej oraz oznakowaniu produktów ekologicznych. Poznali również europejski system oznaczania produktów tradycyjnych i regionalnych, a także zasady rejestracji takich produktów.

W programie szkolenia przewidziano także degustację produktów tradycyjnych i regionalnych, m.in. pieczywa, wędlin, przetworów  warzywnych, nabiału, miodów, serów, suszonych owoców. Wiedza o ich wartości  dla zdrowia człowieka jest szczególnie ważna dla  przyszłych żywieniowców .

Sylwia Nizioł