PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO NA FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ!!!!

12 Kwietnia w Centrum Kultury im. Józefa  Mehoffera w Ropczycach odbył się 20 Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs kierowany jest do młodzieży posiadającej nie tylko zdolności językowe, ale również wokalne. Do muzycznej rywalizacji przygotowały się zespoły koleżeńskie lub soliści z różnych szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy wykonawcy byli świetnie przygotowani do występów na scenie, reprezentowali wysoki poziom i doskonale bawili licznie zebraną publiczność.

Tegoroczna edycja była dla nas wyjątkowa, ponieważ  uczniowie ZSA-T  zdobyli pierwsze miejsce w dwóch kategoriach: języka niemieckiego oraz języka angielskiego.

W kategorii piosenki anglojęzycznej niepokonani okazali się Natalia Stanek (IV TŻ) w duecie z kolegą z klasy Łukaszem Lisakiem. Zaśpiewali oni utwór Lady Gagi pt. „Shallow”, a przygrywali im Dawid Gac (II TI) na klawiszach oraz Jarosław Jodłowski (III TŻG) na skrzypcach. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Dąbroś.

W kategorii języka niemieckiego najwyższe miejsce na podium wyśpiewali  Agata Magtoń (IV TŻ) w parze z Grzegorzem Jamrógiem (I BM). Pod okiem  p. Agnieszki Konefał przygotowali  piosenkę „ Endlich sehe ich das Licht”.

Jesteśmy  dumni, że mamy pod swoimi skrzydłami taką zdolną młodzież. Naszym muzykom serdecznie gratulujemy,  dziękujemy za niesamowite wrażenia oraz życzymy kolejnych sukcesów .

Agnieszka Konefał