NARODOWE CZYTANIE

Czytanie poprawia kondycję umysłu, chroni przed demencją, wzbogaca słownictwo, stymuluje wyobraźnię, kreatywność, uspokaja, a nawet dodaje seksapilu! To wystarczająca lista argumentów, aby zacząć czytać. Szczególną okazją do zaprezentowania klasyki polskiej literatury stała się kolejna edycja Narodowego Czytania. 6 września 2019 r. wysłuchaliśmy w szkole fragmentów polskich nowel pozytywistycznych. „Katarynka” Bolesława Prusa, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego i „Dym” Marii Konopnickiej to książki wybrane do szkolnej odsłony Narodowego Czytania 2019. W akcję zaangażowały się uczennice: Natalia Mazur, Weronika Betleja i Agnieszka Siwiec pod kierunkiem pani bibliotekarki Jolanty Kosiak.

MP