MIŁOŚĆ NA ODLEGŁOŚĆ...

... DO INFORMATYKI. W środę 12 grudnia uczniowie klasy trzeciej "spotkali się" na wykładzie w rówieśnikami z innych stron Polski poznając tajemnice języka Python. Wydarzenie to było kolejnym elementem naszej wieloletniej współpracy z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki oraz NASK. A że odległość nie sprzyja radzimy sobie przy pomocy nowoczesnych technologii. Tym razem mgr inż. Andrzej Ptasznik wprowadził nas w świat nowoczesnego języka programowania jakim jest właśnie Python. Nasi informatycy z zainteresowaniem wysłychali dwóch zaprezentowanych w tym dniu wykładów: "Programowanie trochę inne – czyli podstawy programowania w języku Python" oraz "Jak ubrać dane – czyli podstawy prezentacji danych w języku Python".

Maciej Matusik