MŁODZI EKOLODZY - NA RATUNEK PSZCZOŁOM

W dniu 5 grudnia 2018r. młodzież kształcąca  się w zawodzie technik architektury krajobrazu,  uczestniczyła w szkoleniu p.t. „Rośliny miododajne w ogrodzie przydomowym”. Szkolenie przeprowadziła  pani Lidia Sąsiadek, pracownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, specjalista, zajmujący się tematyka pszczelarską. Wykład ten zorganizowany został w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Młodzi ekolodzy na ratunek pszczołom”. Pani Sąsiadek przybliżyła młodzieży rolę pszczół w naszym życiu, przedstawiła  problem stosowania środków ochrony roślin i ich wpływu na owady pożyteczne, w tym na pszczoły. Następnie scharakteryzowała rośliny miododajne, spotykane najczęściej w naszych ogrodach. Na podsumowanie swojego wykładu  przypomniała  zasady projektowania ogrodu przyjaznego pszczołom. Po skończonej prelekcji młodzież miała możliwość zwiedzenia nowo powstałej w szkole Izby pszczelarskiej. Myślę, że było to ciekawe i pożyteczne spotkanie, które zwiększyło świadomość ekologiczną przyszłych architektów krajobrazu.

H.W.