KONKURS PLASTYCZNY "TORT URODZINOWY"

Cukiernicy to nie tylko rzemieślnicy, ale i artyści. Na blogach cukierniczych autorzy chwalą się pięknie wykonanymi wypiekami. Niektóre z ciast i tortów śmiało można porównać do dzieł sztuki. Są piękne, nietuzinkowe i zapewne zachwycają smakiem.

Koło cukiernicze wychodzi z propozycją do wszystkich uczniów mających bogatą wyobraźnię i utalentowanych plastycznie do wzięcia udziału w konkursie pn. „TORT URODZINOWY”.

Konkurs będzie przeprowadzony w dniach 17 października – 10 listopada 2022 r.

Ogłoszenie wyników: 17 listopada 2022 r.

Cele konkursu:

1. Popularyzacja zawodu cukiernika jako zawodu łączącego rzemiosło z artyzmem.
  2. Zachęcanie młodzieży do doskonalenia umiejętności zawodowych przez projektowanie wypieków.
  3. Rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych.
  4. Zachęcanie do twórczego spędzania wolnego czasu.

Regulamin konkursu:

• Konkurs adresowany jest dla uczniów ZSAT w Ropczycach;
  • Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez ucznia pracy plastycznej przedstawiającej tort urodzinowy ozdobiony według własnego pomysłu ;
  • Format pracy: A3 technika dowolna, różnorodne materiały;
  • Wykonaną pracę należy podpisać z tyłu: imię i nazwisko, klasa, nazwa tortu;
  • Prace należy składać do opiekuna koła cukierniczego p. Agnieszki Magryś do 10.11.2022r.
  • Wszelkie zapytania proszę kierować przez e-dziennik szkoły lub osobiście.
  • Przekazanie pracy na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu;
  • Przekazane prace stają się własnością organizatora;
  • Lista laureatów oraz prace zostaną opublikowane w szkolnych mediach społecznościowych;
  • Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatora konkursu;
  • Oceniane będą: samodzielność, pomysłowość, staranność, zgodność z tematem;
  • Dyplomy oraz nagrody i zostaną wręczone po ogłoszeniu wyników.

Organizator konkursu: Agnieszka Magryś