KIERMASZ SŁODKOŚCI W AGRO

W ramach działalności szkolnej organizacji Ligii Ochrony Przyrody w październiku został zorganizowany „Jesienny ekologiczny kiermasz słodkości”. Tego dnia korytarz szkolny przy sali nr 113  zamienił się w małą cukiernię. Na stołach znalazły się różnego rodzaju wypieki domowe przyniesione przez uczniów klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Wszystko sprzedawało się w błyskawicznym tempie – oczywiście za symboliczną kwotę -  a wybierać było w czym! Asortyment był bardzo bogaty: od drobnych, kruchych ciasteczek (makowych i jagodowych), poprzez muffinki marchewkowe, babeczki garnirowane miętą i malinami , aż po wykwintne ciasta: malinową chmurkę, sernik  dekorowany prażonym słonecznikiem, ciasto tortowe  w towarzystwie krakersów, ciasto z nutą  kajmaku i  kokosu, murzynka pod czekoladową pierzynką. Nie zabrakło również szarlotki, która cieszyła się wielkim powodzeniem i osłodziła życie nie tylko uczniom, ale też nauczycielom i pracownikom szkoły.

To przede wszystkim uczniowie  klasy 3 TŻ byli  fundatorami własnoręcznie upieczonych ciast, za co gorąco im dziękuję. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony  na cele klasowe.

KIERMASZ uważamy za wielki SUKCES!
Dlaczego? Ponieważ za każdym sukcesem stoją wyjątkowi ludzie, a z takich składa się społeczność naszej szkoły.
Zapraszamy na kolejne kiermasze!
Magdalena Charchut