JAKUB MUZYK MISTRZEM ORTOGRAFII

30 września 2021 r. w sędziszowskim LO odbył się finał powiatowego konkursu Zostań Mistrzem Ortografii. Przedstawiciele wszystkich szkół średnich napisali dyktanda konkursowe w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów w 3 kategoriach językowych: Jakub Muzyk i Adrian Paśko z kl. 2TI pisali dyktando po niemiecku,   Magdalena Tęcza z kl. IV TAK, Izabela Ortyl z kl. IV TG i Piotr Bielański z kl. 2 TI  startowali w kategorii język polski, natomiast Patryk Paśko z kl. III IbG oraz Jakub Janik i Karol Mucha z kl. 2 TIa pisali dyktando z języka angielskiego. Najlepszą znajomością zasad ortograficznych wykazał się Jakub Muzyk, zdobywając I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii z języka niemieckiego. Serdecznie gratulujemy Jakubowi i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym i powiatowym etapie konkursu.

Małgorzata Pięta