DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZSA-T

Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach w dniu 20 marca 2019r. wzięli udział w 16. edycji ogólnopolskiego programu "Dzień przedsiębiorczości". Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Polega on na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy. "Dzień przedsiębiorczości"  to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodzież trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu, zdobycia wiedzy nt. kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danej profesji, zauważenia i zrozumienia związku między wykształceniem a karierą zawodową, przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy. Uczniowie biorący udział w "Dniu przedsiębiorczości"  jako szczególną zaletę podkreślają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i predyspozycji w zawodzie innym niż ten, który wybrali kończąc gimnazjum. Na dzisiejszym trudnym rynku pracy warto mieć kwalifikacje w różnych dziedzinach, a "Dzień przedsiębiorczości" ułatwia podjęcie decyzji o udziale w dodatkowych kursach i szkoleniach.

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie dzięki następującym firmom i instytucjom:

Samorządowe Przedszkole "Krasnala Habały" w Wielopolu Skrzyńskim

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "ALTOM" Kraus Tomasz w Dębicy

Gospodarstwo Rolne Marek Lik w Niedźwiadzie

Tech-Bud Szerszeń Sp.j. w Zawadzie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "VICTORIA" Salon Fryzjerski w Ropczycach

Ubezpieczenia Marta Pazdan w Ropczycach

Publiczne Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ropczycach

Bank Spółdzielczy w Ropczycach

EVOPC Robert Waleń w Ropczycach

Kwiaciarnia "Emi" Bogusława Stec w Sędziszowie Młp.

Zakład Krawiecki Grzegorz Wołcyrz w Ropczycach

Strefa Natury Sylwia Zagórska w Ropczycach

Za umożliwienie uczniom odbycia jednodniowych praktyk w ramach ogólnopolskiego programu "Dzień przedsiębiorczości" Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach składają serdeczne podziękowania.

Agnieszka Wychocka