DZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ AGRO-TECHNICZNYCH

„On szanował każdą grudę ziemi, Chciał, by chłopi na własność ją mieli. By dla Polski po długiej niewoli, Wyzwolenia nadszedł czas.” 17  listopada  2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Wincentego Witosa - wybitnego człowieka, polityka, męża stanu, działacza ruchu ludowego, trzykrotnego premiera w międzywojennej Polsce. Tradycyjnie  uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach, w której uczestniczyli Dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową Wincentego Witosa.  Następnie w auli szkolnej miała miejsce część oficjalna, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu.  Pani Wicedyrektor Joanna Kozubowska powitała  przybyłych gości: Starostę Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Pana Witolda Darłaka, Wicestarostę  Powiatu Panią Bernadetę Frysztak, Burmistrza Ropczyc Pana Bolesława Bujaka oraz długoletniego dyrektora ZSA-T Panią Marię Strzępkę. Uroczystość uświetniła   akademia pt.  „…a Polska winna trwać wiecznie” przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod  kierunkiem Pani Sylwii Panek i Pani Jolanty Kosiak. Młodzież  wspaniale  wcieliła się w przydzielone im role. Tematem przewodnim występu były życie i działalność Wincentego Witosa, który pozostawił po sobie trwały ślad w narodowej historii Polski. Całość występu wzbogaciły  piosenki Marka  Grechuty.