BOLESTRASZYCE WYCIECZKA ZAWODOWA

W dniu 19 września 2019 r. uczniowie klas I i II Technikum architektury krajobrazu oraz I Technikum energetyki odnawialnej, uczestniczyli w wycieczce zawodowej. W ramach tego wyjazdu architekci krajobrazu zwiedzili  Arboretum w Bolestraszycach, natomiast energetycy  zaporę w Solinie. W Bolestraszycach zobaczyliśmy ciekawe i ważne dla nas gatunki roślin, gdzie wszystkich  zachwycił piękny kwiat lotosu. Kolejnym punktem naszej wycieczki było serce Bieszczadów – czyli  Solina a szczególnie zapora solińska. Widok Jeziora solińskiego przypomniał nam minione wakacje. Mieliśmy świetną pogodę, mogliśmy podziwiać piękno przyrody, słuchać szumu wody, głosów ptaków. Wnętrze zapory uczniowie zwiedzali z wielką uwagą. Późnym popołudniem opaleni i z uśmiechami na twarzach, planując już kolejną wycieczkę,  wróciliśmy do Ropczyc.
K.Bober