BIEG DLA ZOSI

Dziś 7 października 2020 Zespół Szkół Agro- Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach wystartował dziś w charytatywnym biegu dla Zosi. Uczniowie i nauczyciele zjawili się na Stadionie Miejskim w Ropczycach po to, by pomóc Zosi w walce z chorobą — był to bieg po najdroższy lek świata.

9-miesięczna Zosia Paczwa choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Jedyną szansą na zdrowie i życie jest dla niej terapia genowa. Zdrowie Zosi zostało wycenione na miliony złotych, a choroba postępuje. Jak pisze mama Zosi: (…) postęp SMA jest coraz trudniejszy do zatrzymania. Tracimy coraz więcej. Choroba zaczyna nas wyprzedzać, a nasze możliwości się kończą. Terapia genowa to nasza jedyna i ostatnia nadzieja na to, że choroba nie odbierze nam córeczki.
To nie jest zwyczajna prośba o wsparcie. To dramatyczne błaganie o życie dla naszego śmiertelnie chorego dziecka.
Wiara, że możemy ją uratować to jedyne co teraz mamy. Dołącz do naszej armii. Tylko razem mamy szansę.

Link do zbiórki TUTAJ

żródło: https://rrs24.net/2020/10/ponad-160-osob-z-zespolu-szkol-agro-technicznych-w-ropczycach-uczestniczylo-w-biegu-dla-zosi-zdjecia/