2 MAJA DNIEM FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  obchodzony jest  2 maja i został  wprowadzony przez Sejm w 2004 roku. To święto  ma  wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi poprzez ich wywieszenie  w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Istnieją też inne formy eksponowania barw narodowych, np. poprzez noszenie ich w postaci biało-czerwonej kokardy narodowej w klapie płaszcza, marynarki lub żakietu. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach, podczas podniosłych i uroczystych wydarzeń, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, momentach wzruszeń i radości. 2 maja - poza Dniem Flagi - obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Nauczyciele bibliotekarze