„ŚWIĄTECZNY GWAR ULICY” JASEŁKA 2022

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to dni, które przeżywamy w ZSA-T bardzo uroczyście. Już na początku grudnia w przedświąteczny klimat wprowadziła nas wizyta św. Mikołaja i jego wesołej drużyny aniołów, diabłów i elfów. Tuż przed świętami uczniowie
z wychowawcami przygotowali wigilie klasowe, a 20 grudnia odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Świąteczny gwar ulicy”. Na szkolnej scenie nie zabrakło tradycyjnych postaci znanych z historii narodzenia Jezusa, ale nie mniej ważny był współczesny obraz świętowania, ukazany w scenkach z życia zabieganych ludzi w miasteczku Ropczyce. Przedstawienie prowokowało do zastanowienia się nad tym, czy potrafimy zachować prawdziwego ducha świąt i wyciągnąć życzliwie rękę do drugiego człowieka. Bo dopiero wtedy jest Boże Narodzenie.

Na zakończenie występu pan dyrektor Bogusław Wojnowski złożył wszystkim życzenia świąteczne i podziękował licznej grupie młodzieży oraz opiekunom za przygotowanie przedstawienia. Łącznie z solistkami, aktorami i obsługą techniczną nad występem pracowało 30 uczniów pod opieką pani Barbary Hendzel i pani Małgorzaty Pięty. Oprawę muzyczną przygotował pan Damian Pięta, który także akompaniował solistom na fortepianie.

gelaria zdjęć